'Dalgalanmalar Türkiye ekonomisinin gerçeğini yansıtmıyor'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, makro göstergelerdeki dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin gerçeğini yansıtmadığını belirterek, "Türkiye ekonomisinin yönü üretim, istihdam, inovasyondur. Her zaman olduğu gibi kalkınmaya dönük yatırım iştahını artıran adımlarla Türkiye'yi hep beraber hak ettiği seviyelere taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

'Dalgalanmalar Türkiye ekonomisinin gerçeğini yansıtmıyor'

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bazı ekonomik göstergelerdeki hareketliliğe değindi.

Makro göstergelerdeki dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin gerçeğini yansıtmadığını vurgulayan Varank, "Türkiye ekonomisinin yönü üretim, istihdam, inovasyondur. Her zaman olduğu gibi kalkınmaya dönük yatırım iştahını artıran adımlarla, Türkiye'yi hep beraber hak ettiği seviyelere taşıyacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Varank, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki 'Ekonomi kötüye gitsin, gemi su alsın, ülke batsın da yeter ki gitsinler' diyenler, ellerini ovuşturarak bekleyenler var. Derdi memleket olmayandan ne vatana ne de millete fayda gelir. Bu zihniyet zillete mahkumdur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
herhalde bu bakanların ikinci görevleri ekonomi bakanının yalan söylemekten yüzü kalmadığı için onun yerine konuşmaları,elini ovuşturanların kim olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz,ülkeye döviz gelsin diye ülkedenin mal varlıklarını maliyetine dışarı satarsan gereksiz ithalatıda önlemezsen birde adaletsiz bir biçimde ülke yönetilirse yandaşlar buldukları mevduatı dış ülkelere çıkarırsa kimin ellerini ovuşturduğunu anlarsınız
Ne kadar ekonomist çok bilmiş var memlekette kendisinin 3 5 bin liralık ekonomisi ni bile yönetemez ahkam kesmek kolay
ev almak için 10-15 sene kredi ödüyorsun araba alcan 3-5 sene kredi ödeyecen birşey alacan peşin almaya imkan yok taksit taksit ödeyecen..kısacası milletimiz borç ödeye ödeye göçüp gidiyor bu dünya dan..
sizin işiniz beton kardeşim çıkıp üretim inevasyon felan sayıp durmayın otomotiv sektörünü anladık da vatandaşı neden müteahhite %40 fiyat artışlarıyla ezdirdiniz bunu açıklayın! çok sevdiğini müteahhitcikler aldıkları paraları dolara altına bastı 1 ayda nereye geldik!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler