FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dikkat! Bu yöntemleri kullandılar, Koç Holding uyardı: "İtibar etmeyin"

Koç ailesi üyelerinin isimlerini kullanıp ses ve görüntülerini taklit edenlere karşı Koç Holding'den uyarı geldi. Holdingden yapılan açıklamada bu hesaplara itibar edilmemesi istendi.

Dikkat! Bu yöntemleri kullandılar, Koç Holding uyardı: "İtibar etmeyin"

Koç Holding AŞ, Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç ailesi mensuplarının isimlerini kullanan, ses ve görüntülerini taklit eden sahte sosyal medya hesapları ve internet sitelerine ilişkin hukuki hakların kullanıldığını bildirdi.

İSİMLERİ KULLANILDI

Koç Holding'den yapılan açıklamada, son dönemde, Koç Holding AŞ, Koç Topluluğu Şirketleri ile Koç ailesi mensuplarının isimlerini kullanan, ses ve görüntülerini taklit eden sahte sosyal medya hesapları ve internet sitelerinin ortaya çıktığının gözlemlendiği belirtildi.

Açıklamada, dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısı da dahil olmak üzere internet kullanıcılarından çeşitli haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunduğu tespit edilen hesap ve sitelere ilişkin hukuki hakların kullanıldığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Koç Holding AŞ, Koç Topluluğu Şirketleri ve Koç Ailesi mensupları ile hiçbir bağlantısı olmayan yanıltıcı içeriklere itibar edilmemesini önemle rica eder, kurumsal web sitemiz koc.com.tr ve kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden güncel ve doğru bilgiye ulaşılabileceğini hatırlatmak isteriz."

(AA)

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler