Diyanetteki öğretmenler de ek ders ücretinden yararlanacak

Diyanet İşleri Başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle ara verilen eğitimlerde görevli personelin de ek ders ücretinden yararlandırılması kararlaştırıldı.

Diyanetteki öğretmenler de ek ders ücretinden yararlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan kararla, 14/07/2009 tarihli ve 2009/15215 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Diyanet İşleri Başkanlığınca Düzenlenen Eğitim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'a geçici madde eklendi.

Eklenen geçici maddede şunlar belirtildi:

"Geçici Madde 1- (1) 7'nci maddenin ikinci fıkrasının (b) bendi kapsamında görev yapmakta olanlar, Kovid-19 salgını nedeniyle kurslara ara verilen günlerde üzerilerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretlerinden yararlandırılır.

(2) Bu kapsamda ödeme yapılanlar, bir aylık ek ders görevlerini geçmemek üzere kurslara ara verilen günlerde üzerilerinde bulunan ek ders görevleri kadar, kendilerine daha sonraki günlerde ek ders görevi verilmesi halinde bu görevleri ayrıca ücret ödemeksizin yerine getirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerden birinci fıkra kapsamında yapılan ödemeler geri tahsil edilir."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Ayıp oluyor artık. Arkadaş bu öğretmenler devletin memuru değil mi? Sağlıkçılar Polisler Askerler ekstra çalışıp 1 kuruş ekstra ücret almazken ek ders şimdi konu mu yani hem evde yat hemde ek ders al. En azından vefa biriminde değerlendirin öğretmenleri. Yaşlıların maaşlarını teslim etsinler.
Helal olsun devlet zor duruma dustu mu herkes cikarina baksin, hicbir is yapmayan insanlar fazla para aliyor, askeri polisi disarda it gibi calisir bir kiside cikip demez ki bunlar fazla mesai yapiyor haklarini verelim, vermeyede gerek yok saygi duyalim ama kusura bakmayin bizim ulkede calismayan kesimler her zaman rahata ermis insanlardir,allah islah etsin
sağlık ta görevli 4 d li personeller ne olacak?? Çalıştıkları ortam aynı stres tavan teşekkürü sadece alkışlamı olacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler