Doğal gazda rekor tüketime rekor arz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ocakta gerçekleşen doğal gaz tüketim verilerine ilişkin rekorların yer aldığı infografik paylaştı.

Doğal gazda rekor tüketime rekor arz

Bakanlığın resmi twitter hesabından paylaşılan "Rekor tüketime rekor arz" başlıklı infografikte, ocakta 6,7 metreküple aylık bazda bugüne kadarki en yüksek doğal gaz tüketiminin gerçekleştiği bilgisine yer verildi.

Sanayide son 5 yılın doğal gaz tüketim rekorunun kırıldığı belirtilen paylaşımda, konut bazlı tüketimde de tüm zamanların en yüksek doğal gaz tüketiminin gerçekleştiği kaydedildi.

Paylaşımda, 27 gün boyunca 200 milyon metreküp üzeri günlük gaz tüketimiyle bu alanda da rekor kırıldığı belirtilerek, doğal gazda oluşan bu talebin hiçbir kısıntı ve kesinti yapılmaksızın karşılandığı bildirildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
miletin cebinden nasıl aldık sevincimi bu 1.82 TL metreküpü yazıktır bu millete
maaşa zam yapılmafığı zaman peşine düşen yok 3yıldır aynı maaşa çalışıyorum zam yapmıyor şirjet piyasayı bahane ediyor. doğalgaz ekmek su elektrik zamsız bir şey kalmadı ödeyemiyoruz biz sizin gibi milletvekili maaşı almıyoruz ne yapalım şimdi ölelim mi ödeyemiyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler