FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Dolar kaç TL oldu? İşte 12 Haziran dolar/TL son durum!

Dolar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklendiği gibi faizleri sıfıra yakın düzeyde sabit tutmasının ardından küresel piyasalarda bir miktar gerilerken, iç piyasada 6.83 seviyesinde seyrediyor. İşte 12 Haziran dolar kuru, dolarda son durum ve piyasalardan son dakika gelişmeleri...

Dolar kaç TL oldu? İşte 12 Haziran dolar/TL son durum!

FED'in merakla beklenen faiz kararını açıklamasının ardından dolar küresel piyasalarda geriledi. Buna paralel olarak iç piyasada da bir miktar gerileme gösteren dolar, 6.83 seviyesinde işlem görüyor. Dolar/TL seyrini yorumlayan analistler, gündemdeki konuların yoğunluğuna bakarak, dolarda sert bir hareketlilik beklemediklerini belirtiyor.

Yurt içinde bugün cari denge ve ödemeler dengesi verileri izlenirken, ABD'de ise tüketici endeksi takipçi ediliyor.

Peki bugün dolar kaç TL? Son dönemdeki hareketlerine bakılarak dolar ne kadar olur? İşte bugün dolar kaç TL sorusunun cevabı ve dolar ile döviz piyasalarını etkileyen gelişmelerden detaylar...

BUGÜN DOLAR KAÇ TL?

12 Haziran itibari ile dolar kuru 6,83 TL’den işlem görüyor. Dolar kurundaki anlık hareketleri, dalgalanmaları, günlük değişimi, en yüksek ve en düşük değerleri Mynet Finans’ın ABD Doları sayfasından erişebilirsiniz.

Döviz piyasalarındaki işlemlerde;

  • dolar en düşük 6.7686 lira ve en yüksek 6.8353 lirayı gördükten sonra, 6.83 – 6.84 lira aralığında,

  • euro en düşük 7.6811 lira ve en yüksek 7.7850 lirayı gördükten sonra, 7.77 – 7.78 lira aralığında,

  • sterlin en düşük 8.5853 lira ve en yüksek 8.6590 lirayı gördükten sonra 8.63 – 8.64 lira aralığında hareket ediyor.

DOLAR NEDEN YÜKSELİR?

Dolar gibi döviz kurlarının hareketlerine tesir eden, yükselmesini veya düşmesini etkileyen pek çok farklı unsur vardır. Ekonomik ve siyasi etmenlere son olrak tüm dünyada pek çok sektörün durma noktasına gelmesine neden olan koronavirüs gibi global felaketler de var. Bunun dışında tabii ABD ekonomisi, FED kararları, dünyada doların konumu, global ekonomik trendler, IMF, cari açık, enflasyon ve enflasyon beklentileri, faiz oranları, sektörel gelişmeler, ülke ekonomisi gibi her zaman geçerli olan pek çok durum dolar neden yükseliyor sorusunun cevabı olabilir.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler