Düzce’de konut satışları tarihi rekor kırdı

Kredi faizleri düşünce Düzce’de konut satışları tarihi rekor kırdı. Geçen yıla göre bu yıl konut satışı iki katını geçti.

Düzce’de konut satışları tarihi rekor kırdı

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilerine göre, 2019 yılında Temmuz ayında 510 konut satışı gerçekleşti. Bu yıl ise düşen kredi faizleri ile birlikte Temmuz ayında konut satışı iki katını geçerek bin 144 oldu. Konut satışı ile birlikte inşaat sektöründe de haraketlilik başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre ayrıca Düzce’de 2020 yılının ilk altı ayında yapı ruhsatı verilen daire sayısı toplam 2 bin 273, yapı kullanma izin belgesi verilen daire sayısı toplam 2 bin 285 oldu.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
180 ay vade ile iyi fiyata daire aldığımızı düşünürken 15 yıl sonunda borç bitince ev sahibi olduk derken ömrün bittiğini görecez/hamdolsun!.. ev kalacak çocuklara... babamız ne büyük adammış be ömrünü bu ev için harcadı diyecekler.
Çünkü iki yıldır neredeyse tek konut satılmıyordu.bu yıl bir-iki ev satılsa bile geçen iki yıla göre rekor olur.
emekli olupta böyle daire alanlar ülkenin doğasını katletilmesini sağlayan en büyük hainlerdir,hasta sakat olanlar hariç,ormanların talan edilmesinin en büyük sebebi müteahitlerdir,
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler