FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

E-Devlet'e yönlendirip tuzağa çekiyorlar! Kredi kartı, para iadesi, geri ödeme... Bu mesajlara dikkat!

Dolandırıcıların buldukları yöntemlere bir yenisi daha eklendi. Çeşitli yöntemler ile vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar, şimdi de cep telefonlara "e-devlet adınıza tanımlı 6280 TL kredi kartı aidat iadenizi almak için linke tıklayarak e-devletinize giriş yapın” şeklinde mesaj yolluyor. Vatandaşların bilgilerine ulaşarak hesaplarını boşalttığını söyleyen uzmanlar bu konuda çok sayıda şikayet aldığını belirterek vatandaşları bu mesajlara dikkat etmesi konusunda uyardı.

E-Devlet'e yönlendirip tuzağa çekiyorlar! Kredi kartı, para iadesi, geri ödeme... Bu mesajlara dikkat!

Dolandırıcıların hedefinde milyonlarca vatandaşın kullandığı e-devlet uygulaması var... Dolandırıcıların gönderdiği e-devlet yazılı mesajdan dolayı vatandaşlar tarafından çok sayıda şikayet aldığını belirten Tüketici Hakları Derneği Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı, bu gibi mesajlara karşı dikkat etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

hesaplama4-2

'HESAPLARI BOŞALTIYORLAR'

Dolandırıcıların hiç boş durmadığını söyleyen Sabırlı; "Her an, her dakika değişik yöntemler bularak biz tüketicileri yanıltıp bizleri dolandırmanın yollarını ve yöntemlerini buluyorlar. Verdikleri linklere girmemizi sağlayarak bizlere ait olan bilgilerimize ulaşıyorlar ve hesaplarımızı boşaltıyorlar" dedi. (İHA)

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler