FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Elinde altını olanlar dikkat!

Altın fiyatları, Yunanistan için toplanan Avrupa Birliğinden net bir karar çıkmamasının ardından düşüşe geçti.

Elinde altını olanlar dikkat!

Altın üç günlük yükselişin ardından, güçlü doların Yunanistan görüşmelerinin kesilmesini izleyen güvenli liman alımlarıyla gelen kazanımları bastırmasıyla bugün düştü.

Spot altının ons fiyatı piyasaların açılış saati itibariyle bugün yüzde 0.5 düşüşle 1,224 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistlere göre; Yunanistan konusu belirsizlik yaratmaya devam ediyor. Dolayısıyla hafta boyunca bu taraftan gelecek açıklamaların kalibresine göre, piyasada ve özellikle de ons altın fiyatlarında dalgalanma yaratma potansiyeli olmasından dolayı dikkatli olmakta fayda var.

Gözler ABD'de olacak

Diğer taraftan, dün Başkanlık Günü nedeniyle kapalı olan ABD nedeniyle sakin devam eden fiyat hareketinin, bugün ABD'de açıklanacak olan verilerle birlikte hareketlilik kazanabileceği kaydediliyor.

Yarın ise ABD'de açıklanacak olan FOMC toplantı tutanakları altın ons fiyatı için kritik öneme sahip.

Bugün içinde ABD'de açıklanacak olan imalat anketi ve konut piyasası endeksi verileri takip edilecek. Akşam saatlerinde açıklamalarda bulunacak olan Fed Başkanlarından Plosser'ın konuşması da dolar üzerinde etki yaratarak altın ons fiyatında şekillendirici olabilir.

Teknik seviyeler

Teknik olarak bakıldığında; analistler, altında düşüş hareketinin bir miktar daha sürebileceğini ifade ediyor. Bu noktada 1222 ve 1216 destekleri takip ediliyor. Olası yükseliş hareketlerinde ise, 1228 seviyesinin yeniden üzerine çıkılması halinde 1238 seviyesine doğru yükseliş hareketi söz konusu olabileceği öngörülüyor.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler