FİNANS

Emekli ikramiyesi 1545 lira mı olacak? 2021 Emekli ikramiyesine zam mı geliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram ikramiyelerinin enflasyon oranında artırılacağını açıklamasının ardından Türkiye Emekliler Derneği hesaplama yaparak 1545 lira talep ettiklerini açıkladı.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacak olmasından dolayı bütün emekliler adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilere dini bayramlarda 1000'er lira ikramiye verilmesi uygulamasının 2018'de başladığını anımsatarak, aradan geçen sürede ikramiyelere artış yapılmadığını belirtti.

TÜED olarak enflasyon oranları ve ekonomideki dalgalanmalar da dikkate alınarak bayram ikramiyelerinde artış yapılmasını bir süredir talep ettiklerini vurgulayan Ergün, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın, bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacağı yönündeki açıklaması milyonlarca emekliyi mutlu etti. Ramazan ayı ve bayram öncesi güzel bir haber almış olduk. Gerçekten giderek eriyen ve alım gücünü yitiren ikramiyelerimiz için bu düzenleme gerekiyordu. Sesimize kulak verdiği ve bizleri unutmadığı için bütün emekliler adına Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum."

"EMEKLİYE 6 AYDA BİR ZAM UYGULANMALI"

Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında yapılacak artışın geçmişe dönük işletilmesini talep eden Ergün, "İkramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekli aylıklarına altı ayda bir yapılan zam ikramiyelere de uygulanmalı. 2021'in birinci altı ayında bayramlar öncesinde ödenecek ikramiye 1.545 liraya yükseltilmelidir." dedi.

Ergün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ülkemizin imkanlarının gelişmesine paralel olarak, emeklilerimizin şartlarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz." ifadelerinin de kendileri heyecanlandırdığını belirterek, şunları kaydetti:

"Emekli kendisine uzatılan eli geri çevirmeyen, kendisi için yapılanları da yapılmayanları da unutmayan, bu toplumun kıymetli büyükleri, ana ve babalarıdır. Olgun insanlar topluluğudur. Bize yapılanları aynıyla veya misliyle yanıtlarız."

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
Sn. Kılıçdaroğlu olmasa onu da alamayacaktık. Teşekkürler sayın Kılıçdaroğlu
@jomba kılıçtaroğlumu:)) kardeş hala daha inanıyormusunuz Kılıçtaroğlunun bu ülkeye herhangi bi katkısının olacağına..ömrüm boyunca hiç CHP ye oy vermedim fakat bu emeklilerin bayramlarda aldığı ikramiyeler sayın MUHARREM İNCE sayesindedir..Muharrem İnce sayesinde ilk defa CHP ye doğru ilgim sıcaklaşmıştı onuda KILIÇTAROĞLU ayağını kaydırdı:)) Kılıçtaroğlunun bu ülkeye bir tane icraatını söylesene...
@bulut_han ben chp li değilim ama o arkadaş doğru söylüyor.muharrem ince değil kılıçdaroğlu sayesinde emekliler ikramiye ile tanıştı.
6 ayda birmi şaka yapıyorsunuz galiba çünkü siz memur değilsiniz
o emekliler senin geçmişin ama belliki memursun ama insan degilsin
Talep ediyorlarmış! Hakkın olan veya sana vaad edilip de verilmeyen şeyi talep edebilirsin sadece. "Yaptığın iyilik bir süre sonra görevin haline döner " sözü geldi aklıma. Bir de tabi isteyenin bir yüzü kara!
Geri Dön