Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatıyor? Kimler bayram ikramiyesi alacak?

Emeklilerin bayram ikramiyesi için bekleyişi sürüyor. Kurban Bayramı yaklaşırken, milyonlarca emekli vatandaş bayram ikramiyesi konusunda gelecek haberleri bekliyor. Yılda iki kez yatırılan emeklilerin bayram ikramiyesinin yine Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Peki emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatıyor? Kimler bayram ikramiyesi alacak? İşte tüm detaylar...

Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatıyor? Kimler bayram ikramiyesi alacak?

Emekliler bayram ikramiyesi konusundaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Her yıl iki kez emekli vatandaşlara verilen bayram ikramiyeleri konusunda soru işaretlerinin giderilmesini bekliyor. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyelerini alan emekli vatandaşlar, Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerinin ne zaman yatacağını araştırıyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatıyor?

Bayram öncesinde yapılması beklenen emekli ikramiyelerinin ne zaman hesaplara geçeceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı ancak Temmuz ayının ilk yarısında bu konunun netleşmesi bekleniyor. Kurban Bayramı'nın 31 Temmuz'a denk gelmesi nedeniyle Temmuz ayının son günlerinde ikramiyelerin yatırılacağı düşünülüyor.

Bayram ikramileri ne kadar olacak?

Yılda iki kez yapılan emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bin TL olacak. Vatandaşlar bayram ikramiyelerini maaşlarını aldıkları bankalardan ve PTT şubelerinden alabilecekler.

Kimler bayram ikramiyesi alacak?

Bu konuda en çok merak edilenleri başında gelen sorulardan biri de ikramiyenin kimlere verileceği. Emekli ikramiyesinden; SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığından emekli olanlar, şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri faydalanabilecekler.

Bu süreçte emekliler biner lira, dul ve yetimler ise hisseleri oranında ödeme alacaklar.

Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken yatmıştı

Bu yılın ilk ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesinde yatırılmıştı. Ramazan Bayramı ikramiyeleri koronavirüs nedeniyle beklenenden erken yatırılmıştı. Kurban Bayramı sürecinde ise yeni normalleşme kapsamında böyle bir hamle beklenmiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ne uzuyor nede kısalıyor 1000 tl hiç zam gelmezmiymiş bu bayram harçlığına bari 2000 bin olsaydı kurban ederdi bu bayram şeker bayramı deyilki 1000 tl ye bayram şekeri alasın kurban bayramı hükümet eskiden emekliye iyi zam maaş verirdi beş altı yıldır sınıfta kaldı herşey ateş pahası pahalı bari yiyecek içecek gıdaya zam olmasa millet idare eder Allah yardımcısı olsun emekli maaşıyla geçinen evide kira olan vatandaşa çok zor 1000tl ile dini kurban olayı yani kurban kesimi yapamaz emekli ancak kasaptan et alır
herkese veriyorsunuz çalışmayanlara neden yok:)
Yav zaten zamlarla daha vermeden geri aldı bile . ne kurtarsa emekli kârdır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler