Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatırılacak? Tarih belli oldu

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatırılacak? sorusu yanıt buldu. Son dakika haberine göre Bakan Selçuk, emeklilere bayram ikramiyelerinin ödenme tarihini açıkladı. Bakan Selçuk, "Emeklilerimize Kurban Bayramı İkramiyelerini 17-29 Temmuz arasında yatıracağız" ifadelerini kullandı. Peki SSK ve Bağkur emeklilerinin ikramiyelerini alacağı tarih neler? İşte tüm detaylar...

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatırılacak? Tarih belli oldu

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesini alacağı tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

İKRAMİYELER EMEKLİ AYLIKLARI İLE BERABER YATACAK

Bakan Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN BAYRAM İKRAMİYE TARİHLERİ

Bakan Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Ayrıca, Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

"EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
2002 öncesine kadar emekli maaşlarını ödeyebilmek için ABD başta yunanistan dan bile borç isteyen her ay emek li maaşı kuyruğu klasiği oluşturan aciz Devlet ten kurtarıp, Emekli ve memur maaşlarını Zamanın da ödediği gibi üstüne birde ikramiyesini veren Devletimden bu güzelliğin mimari canım ciğerim ulu hakanım Recep Tayyip ERDOĞAN dan ALLAH bir değil bin kere razı olsun. 2002 önceside ülkemizi aciz duruma düşüren bugünün terörist artılarınında ALLAH belasını versin..
yürü git 4 aydır 6 milyon insan 1000 tl için ptt önünde yatiyor ailesiyle birlikte en az 30 milyon kişi 1000 tl ye muhtaç demek
terör artıklarının önüne kırmızı halı yi kim serdi
Bir atm personelinden inciler... troll.
Ağılda bekletilen koyunlar,tekrar otlatılmak için meraya salınmış...:D
ne kadar yalanci ve iftiracisin türkiye de emekli maaslarinin ödenemedigi bi dönem hiç olmadi bu sizin yalanlarinizdan biri. 2000 oncesi emekli olanlar yüksek maas alirken 2000 yili sonrasi emekli maaslarinin carpanini 75 den 35 düsürdunuz. bin lira emekli ayliklari sizin eseriniz
bide emekli olma yasini ayarlasa bi soylesen 65 yasini goremiye biliriz :) milletin parasini millete dagitiyor bukadar abartma...
Hâlâ 1000 TL mi yatiracaksiniz. 1000 TL kuş oldu uçtu. En az 1500 TL yatirmaniz lazım sayın bakanım...
en düşük 1500 tl yaptik dedikleri emekli maaslari yalan oldu halen 800..900 tl maas alanlar var...
kaşıkla ver kepçeyle al ne güzel
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler