Erciyes Teknopark'tan sigara içmeyen personele fazla izin hakkı

Erciyes Teknopark, tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çerçevesinde, bu alışkanlıktan vazgeçilmesini teşvik etmek adına sigara kullanmayan personele ilave 2 gün izin hakkı tanıdı.

Erciyes Teknopark'tan sigara içmeyen personele fazla izin hakkı

Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç, yazılı açıklamasında, Sağlık Bakanlığı tarafından iki yıl önce tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çıkarıldığını, Erciyes Teknopark'ın da bu plan çerçevesinde, sigaranın bırakılmasını teşvik adına yönetim ofisi personelinin yıllık minimum izin sürelerine ilave 2 gün izin hakkı tanıdığı belirtti.

Alınan kararın 2020 yılını kapsadığını, hak kazanan personelin izinlerini kullanabileceklerini aktaran Kılıç, şunları kaydetti:

"Erciyes Teknopark Yönetim Kurulunca tütüne karşı mücadele eylem planı çerçevesinde belirtilen caydırıcı önlemlere uygun olarak, sigarayı bırakmanın teşvik edilmesi amacıyla sigara kullanmayan Erciyes Teknopark AŞ yönetim ofisi personeline, 2020 yılında hak edilmiş veya hak edilecek olan izinlerden başlayacak şekilde, 4857 sayılı iş kanununda belirtilen yıllık minimum izin sürelerine ilave 2 gün izin hakkı tanınmasına oy birliği ile karar verildi. Karar gereğince 2020 yılından başlayacak şekilde sigara içmemeye özendirmek ve sigarayı bırakmaya teşvik amaçlı olarak her yıl 2 gün ilave izin hakkı tanınacak. Bu kapsamda sigara içen personel için herhangi bir izin hakkı değişikliği olmadan, bu kişiler iş kanunu hükümlerine göre izin hakkı kazanmaya devam edecek. Bu uygulamadaki amacımız, tütünle mücadeleye kurum olarak dikkat çekmek."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
mantıklı gerçekten, geçen tapuda memur beyin sigara ve çayının bitmesini bekledik. en azından bir yaptırımı olsun yeter
@python @python şimdi sen söylediğinde haklısın ama bende sana şöyle diyeyim o memur acaba kaç saat boyunca vatandaşla uğraştı bi 5 dk mola vermeye hakkı yok mu ? dinlenmeye hakkı yokmu memurun ? sigara olarak düşünmeyin zaten resmi 1 saatte 5 dk dinlenme hakkı var memurun siz gerçekten memurların oturduğunu görüyorsunuz neler yaptığını görmüyorsunuz memurlar fizik olarak yorulmuyor ama beyin olarak çok yoruluyor bunu bilmezsiniz işte
uyanıklar sigara odaklı günlük is gücü kaybı en az 1 saat, aylık ortalama 25 saat yapar ki buda aylık 3 mesai gününü sigarada geçiriyorsun demektir.. yillik 2 gun az bile vermişler ????
@orkun_bektas_1978 günlük işgücü kaybı diye birşey yok memurun yapacağı bellidir yarına da koyabilir öbür günede memurun işi yetiştirmesi önemlidir iş zamanında yetişiyor mu yetişiyor memur isterse 8 saat orda oturur ertesi gün 2 saat mesai yapar işini bitirir hiç bir memur işini bırakıp laf yemeyi istemez memurunda üstü var iş olmayınca lafı yiyor memur kim laf yemeyi ister mantıklı düşünün yani ben sigaramı içerim işimide yetiştiririm sen uyanıklık diyorsun çünkü işin içini bilmiyorsun
İçiyorsa bi sebebi var. İçmese daha iyi amabence bu kişisel haktır ve bunu kimse engellememelidir...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler