Esnafa destek başvuruları bugün itibarıyla başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek tacirlere yönelik destek başvurularının bugün itibarıyla alınmaya başlanacağını bildirdi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere ilişkin kira yardımı ve hibe destek başvuruları konusunda, "Bakanlığımız, çözüm ortaklarıyla beraber gece-gündüz çalışarak bu süreci hızlandırdı ve destek sistemimiz bugün itibarıyla başvuruları alır hale gelecek." dedi.

Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen Digikamp Dijital Dönüşüm Yarışması tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, yarın nereye gideceklerine ilişkin planları hayata geçirirken değerlerini, geleneklerini ve nereden geldiklerini akıllarından çıkarmadıklarını söyledi.

Küçük olmadan büyük, esnaf olmadan küresel marka olunamayacağını vurgulayan Pekcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yüzden Cumhurbaşkanımızın 14 Aralık'taki kabine toplatısında verdiği müjde kapsamında pandemiden en çok etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere ilişkin kira yardımı ve hibe destek başvurularını, geçen hafta yaptığım açıklamada, ocak ayının ilk haftasında almaya başlayacağımızı söylemiştim. Ancak Bakanlığımız, çözüm ortaklarıyla beraber gece-gündüz çalışarak bu süreci hızlandırdı ve destek sistemimiz bugün itibarıyla başvuruları alır hale gelecek. Bununla ilgili bilgilendirmeyi de web sitemizde yapıyor olacağız."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
verdikleri 1 çay kaşığı aldıkları 1 kepçe dostlar alışverişte görsün hesabı
Desteğide batsın müjdeside.Adam kazancını yemiş içimiş lüx yaşamış meyhanede kerhanede yemiş.kirada.Kira desteği alıyor.pandemi yardımı alıyor.ben yemeden kıstım.-meyhaneye gitmedim.döner ekmek yemedim.tost yedim.iyi kötü bir dükkan aldım.kendim yarı aç yarı tok emekli ettim.bana ne kira yardımı var nede pandemi desteği.Be Allahtan korkmaz doymazlar.30 binler 100 binler maaş doyuramıyor sizi bize emekli 2000 bin tl maaşı reva görüyorsunuz.her türlü vergiyi kazanç vegi geçici gelir. başat alıyor holdingleri besliyorsunuz.Ben hakkımı asla helal etmiyorum.
yahu el insaf basit usül ve yıllık kira bedeli 7000 i aşmayanlar yardım alabilir diyor. yıllık 7000 den aşağı kiramı var bu ülkede... esnafın %99.99 u bu paketten yararlanamaz yani
onlarda zaten kandırıyor her zamanki gibi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler