Faizler düştü, ikinci el otomobilde fiyatlar uçtu

İkinci el otomobilde hareketlilik sürüyor. Gaziantep’te her pazar günü kurulan ikini el araç pazarında yoğunluk yaşanırken, alım ise yüksek fiyatlardan dolayı düşük kalıyor. Vatandaşlar, fiyatların artmasında en büyük etkenin düşen faizlerle birlikte talebin artması olduğunu dile getiriyor

Faizler düştü, ikinci el otomobilde fiyatlar uçtu

Pandemiden dolayı sıfır otomobilin durduğu dünya piyasasında ikinci el otomobillere rağbet artıyor. Banka faizlerinin de düşmesiyle ikinci el araçta fiyatlar son 6 ayda yüzde 100 seviyesinde artış gösterdi.

Gaziantep’te kurulan ikinci el araç pazarına gelen vatandaşlar, fiyatlar karşısında sadece araçlara bakmakla yetiniyor. Hem alıcı hem de satıcıların memnun kalmadığı pazarda satış ise oldukça düşük oluyor. Araç almak için pazara gelen ama umduğu fiyatı bulamadığını belirten Mustafa Alkan, iki aydan bu yana gelen zamlarla vatandaşın araç almaya yanaşamadığını söyledi. Yetki belgesinin biran önce hayata geçmesi gerektiğini belirten Alkan, “10 bin liralık araba 20 bin lira oldu. Sabahtan geldik dolanıyoruz, her taraf pahalı ne yapacağız. Herkes kendi işini yapsın. Markette bu işi yapıyor, bakkalda ama adamın yetki belgesi olsa muhatap olacağın insanı bilirsin. Burada aracı oluyorsun, yetki yok bir şey yok. Verdi mi bitti iş, vatandaş olarak muhatap bulamıyorsun” dedi.

3f5c9410-1990-48c5-9f40-febbf8bd654d

FAİZLER DÜŞTÜ FİYATLAR UÇTU

Aracını satmak için ikinci el oto pazarının yolunu tutan Ahmet Yorulmaz ise aracını satamadığını belirtti. Fiyatların artmasına düşen faizlerle birlikte artan talebin neden olduğunu ifade eden Yorulmaz, “Gaziantep’te 10 bin kişi faizle araba aldığı zaman karşılığında 10 bin tane araç alıyor. Kim ne konuşursa konuşsun fazla yazıyor. Talep az olursa fazla yazabilir mi, talep olduğu için adam fazla yazıyor” ifadelerini kullandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
bu rakamlardan araba alıp kımseyı zengın etmem duserse fıyatlar alırım
Nasıl olsa Seçime yetişecek milli araba alırız bizde , içinede bulunan gaz dan koyarız teybinede mehter koyup tam ses açtıkmı ohh ...! Yetmezse alamanya ya eyyyy merkel çekeriz oda yetmedi trupmın yüzene çokomel süreriz oohhh da yetmedi türbede dua ederken bir resim sallarız o zaman gısgansınlar bakalım bizi...!
beyin bedava
Sıfır araçta ÖTV sıfırlanmadan ikinci el almayın fırsatçıları zengin etmeyin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler