Filli boya resmen satıldı

Japonya merkezli Nippon Paint Holdings Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin alımını tamamladığını açıkladı.

Filli boya resmen satıldı

İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan’da yaptığı açıklamada Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings’e devir sözleşmesinin imzalandığını belirtmişti.

Nippon’da yapılan açıklamaya göre Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin toplam satın alma bedeli 1.4 milyar TL, olurken, şirketin borçlarını da içeren işletme değeri (enterprise value) ise 2.39 milyar TL olarak belirlendi.

İşlemin tamamlanmasından ve uygun prosedürlerin izlenmesinden sonra, Nippon, mevcut borcun yeniden finanse edilmesi amacıyla Betek Boya’ya sermaye artırımı sağlayacak.

Kaynak: Reuters

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
kriz miriz yok. saçmalıyorsunuz firma sahipleri. ))))
Satılması normal,Siyasetin sıkıştırdığı tüm şirketler iktidarın ilk geldiklerdeki günlerdeki gibi satılmayada devam edecek
iktidarın sıkıştırma yaptığına dair elinde kanıtın warmi... işkembe den salliyon.. maksat yorum yapmış olmak...
2002 öncesi filli diye bişey varmıydı?
@eymas yazik be kardesim yerli sirket kalmadi gormuyormusun, bu durum bile basli basina bu ulkeye bir kotuluktur, inan bana ihanet degil belki ama sonucu itibariyla ihanetten farksiz
filli boyalar felanlar yazik
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler