FİNANS

Geçim kaynağı oldu! Kuzugöbeği mantarının tazesi 250, kurusu bin lira

Mersin'in Gülnar ilçesinde ormanda doğal yollarla yetişen kuzugöbeği mantarı bölge halkının geçim kaynağı oldu. Kuzugöbeği mantarının tazesi kilosu 250, kurusu ise bin liradan alıcı buluyor.

Geçim kaynağı oldu! Kuzugöbeği mantarının tazesi 250, kurusu bin lira

Kuzugöbeği mantarı Mersin'in Gülnar ilçesinde vatandaşların geçim kaynağı oldu. Her yıl nisan ve mayıs aylarında çıkan kuzugöbeği mantarının tazesi 250 liradan, kurusu ise bin liraya kadar alıcı buluyor. Vücut direncini arttırdığı kan basıncını düzenleyen etkileri olduğu belirtilen kuzugöbeği mantarı, mangalda, yumurtalı, kavurma, sote olarak tüketiliyor. Kurusu ise önce haşlanıp ardından tüketilebiliyor.

Screenshot_65

'HEM LEZZETLİ HEM DEĞERLİ'

Ormanda kuzugöbeği mantarı toplayan Durali Işık, "Kuzugöbeği mantarı bahar aylarının gelişi ile ormanda çıkmaya başlar. Bizim için bir gelir kapısı oldu. Ormanda hem temiz hava alıyoruz hem de mantar topluyoruz. Hem çok lezzetli, hem de değerli bir mantar" dedi.

Screenshot_66

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Ne diyeah la sen bin tl mi çok ucuzmuş cok alan olur millet te çok para var 1000 tl nedir ki işiniz gücünüz zenginlere çalışmak zenginlere hizmet etmek zenginlere yalakalık yapmak işiniz gücünüz zenginlerin köpekliğini yapmak sizin gibi esnafın ben
memleket bolu boluda dağlarda biraz gezin bulursunuz bizim orda buna kuzu göbeği denir kilosunu 50 liradan alırsınız
o kadar da abartmayın Fethiye ye gelin 30 tl den verelim kilosunu. Her yıl Nisan ın ilk haftası Fethiye Üzümlü de Kuzu göbeği festıvalı yapılıyor
Geri Dön