Gelir kaybı desteği ödemeleri başladı! Ticaret Bakanı Pekcan duyurdu

Son dakika haberine göre gelir kaybı desteği ödemeleri bugün itibariyle başladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada "Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'Türkiye-Belçika 2'nci Dönem Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu Toplantısı (JETCO) İmza Töreni'ne katıldı. Programda konuşan Pekcan, 2020 yılında pandemiye rağmen Belçika ile ikili ticarette artış yaşadıklarını, ikili ticaret hacminin 6.6 milyar dolardan 7.3 milyar dolara yükseldiğini söyledi.

Pekcan, "Pandemiye rağmen sağlanan bu artış esasen iki ülke arasındaki mevcut ticari potansiyellerin önemli bir göstergedir. Biz de, bu gerçekten hareketle; karşılıklı işbirliği fırsatlarını en iyi şekilde kullanarak, ikili ticaret hacmimizi en kısa zamanda 10 milyar dolar ve üzerine çıkarmayı umuyoruz" diye konuştu.

Pekcan, Türkiye-AB arasındaki Gümrük Birliğinin 25'inci yılına girildiğini hatırlatarak, Gümrük Birliğinin bugüne kadar her iki tarafa da önemli faydalar sağladığını belirtti. Gelişen küresel ekonomi çerçevesinde Türkiye ve AB arasındaki Gümrük Birliğini güncellemenin zamanının geldiğini söyleyen Pekcan, "Halihazırda Gümrük Birliği kapsamında olmayan yatırımlar ve hizmetler gibi alanları da Gümrük birliğine dahil etmenin zamanı gelmiştir. AB iş dünyasının genel olarak Gümrük Birliğinin güncellenmesi fikrine olumlu yaklaştığını biliyoruz. Bugünkü toplantımız çerçevesinde bu hususu bir kez daha dile getirdik. Belçika’nın sürece pozitif katkı sunmasından duyacağımız memnuniyeti dostlarımıza ifade ettik. Belçika’nın ve genel olarak AB ülkelerinin iş insanlarımıza ve Türk şoförlerine yönelik vize uygulamalarında daha esnek davranması gerektiği yönündeki beklentimizi de bu toplantımız vesilesiyle hatırlatmış olduk" ifadesini kullandı.

"GELİR KAYBI ÖDEMELERİ BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLADI"

Program sonunda basın mensuplarının esnaf ve sanatkarlara verilecek gelir kaybı destekleriyle alakalı sorusunu cevaplayan Bakan Pekcan, "Bugün itibariyle esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteklerini ödemeye başlamış bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Ocak ayını ödemeye başladık. Bundan sonra da üç ay boyunca bunları ödemeye devam edeceğiz" dedi. Toplantı sonrası Türkiye-Belçika 2'nci Dönem Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu Toplantısı (JETCO) anlaşma metni imzalandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Bugun ayin 20si oldu hala emeklilerin ocak maas farklari odenmedi. Boyle vurdumduymazlik olmaz. Ama sandikta da emekliler bu hükümete ayni cevabi vermelidir.
Daha öncesinde fark nedir bilmeyen banka promosyonu nu bilmeyen siz değilmisiniz bir süre gecikti diye sandıkta görüşürüz diyorsun lafa bak sana aylık 10 bin verseler yine zihniyetin değişmez paranın kulu olmuşsunuz
Sen günleri şaşırmışındır dayı hatta Yılları Bile Şaşırmışın. Extra farkın peşine düşmüşsün İMF Para göndermediği vakit Emekli Maaşlarıda ödenmezdi Çok yaşlısın herhal unutmuşun. o extra farkda yatar merak etme sonra gelir yine Söylenirsin buralarda Yaşlılık böyle bişey demekki
18 senelik esnafım.sokağa çıkma kısıtlamasından doğrudan kapalıyım ve maddi zararım var.ama başvurum rededildi !!! bakanlık sadece 133 adet faliyete destek vermiş.kısacası sadece göz boyama bırakın bu işleri
o bahsettiğin 133 faaliyetin içerisinde de yoksan ne iş yaparsın . Onuda yazsaydın keşke
esnaflar çok üçkağıtçı.zaten gelirleri düşük gösteriyolar az ödeme yapmak için.çoğunlukla işçiyi çalıştırıp ssk sını az yatırıp tam çalıştırıyorlar ama kısa çalışma ödeneği alıyorlar.stobajdan zaten kaçıyorlar 7-8 binlik işyerini 1.000 tl gösteriyorlar.ssk asgariden yatıyor.giş yok çoğu yerde faturadan kaçıyorlar.her türlü hilekarlığı yapıyorlar.sonra biz ne yabacaz devlet bize baksın falan diye sallıyorlar.ulan siz devlete ne veriyorsunuzda devlet size ne versin.tüm olan işçiye oluyor kardeşim.bunuda devlet bilsin artık.ilk önce personelden kesiyorlar yada ücretsiz izin her halt var bu esnfta
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler