FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gram altın Merkez Bankası faiz kararı sonrası ne olur? İslam Memiş, 'Yıl bitmeden öyle ya da böyle...' dedi: Çok net rakam verdi

Altın fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Öte yandan Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten elinde gram altını olanlar için kritik bir uyarı geldi. Peki, bugün gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? İşte 25 Ekim 2023 Çarşamba günü itibarıyla çeyrek ve gram altın fiyatları...

Gram altın Merkez Bankası faiz kararı sonrası ne olur? İslam Memiş, 'Yıl bitmeden öyle ya da böyle...' dedi: Çok net rakam verdi

Altın fiyatları haftanın üçüncü işlem gününde merak konusu oldu. Altında rekor üstüne rekor kırılırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş çarpıcı bir uyarıda bulundu. Uzman isim altın fiyatlarında bu hafta düşüşler yaşanabileceğini vurguladı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

GRAM ALTIN (9)

YARINA DİKKAT!

Altın yatırımcılarına açıklamada bulunan uzman isim, yarın duyurulacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararlarının ardından altın fiyatlarında hızlı yükselişlerin ardından kâr satışları beklediğini dile getirdi.

Memiş, kısa süreli olarak Ons tarafında aşamalı bir aşağı hareketin muhtemel olduğunu belirterek, ilk olarak 1.980 dolar seviyesindeki paritenin 1.938'e, sonrasında ise 1.880 dolara kadar inebileceğinin altını çizdi. Yaşanacak düşüşlerin kısa vadeli olacağını aktaran uzman isim, altında gerçek fiyatlamanın 2.000 doların üzerinde olduğunu ve birkaç günlük inişlerin büyük bir alım fırsatı sunacağını vurguladı.

fgnşlmg

"ERKENDEN POZİSYON ALMAKTA FAYDA VAR"

Gram altın için beklediği yeni seviyeleri duyuran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, şunları söyledi:

"Dolar kurunda neler yaşanacak? ABD'nin faiz adımları ve Türk lirasının ne yönde şekilleneceği belirleyici olacak. 1.780 lira kalıcı bir fiyat değildir, altın fiyatları yukarı çıkacak. Bugüne kadar altın almamış, almayı ihmal etmiş bütün yatırımcıların bu seviyeleri fırsata dönüştürmesi gerekiyor. Bu hafta fiyatlar 1.780 lira seviyesine düşünce, hızlı bir yukarı çıkış yakalayacak o nedenle erkenden pozisyon almakta fayda var. Gram altın fiyatı serbest piyasalarda 1.847 ile 1.857 lira aralığında. Geçen hafta tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Takip ettiğimiz bant aralığı 1.780-1.880 lira aralığı olacak. Hem bu yıl yaptığımız tahmin gerçekleşmiş oldu hem de geleceğe yönelik beklentimiz arttı.

Düşüşler kısa vadeli olacaktır. 1.938 seviyesi aşağı yönlü kırılırsa 1880 dolara kadar inilecek. Yine de şunu belirtmek yararlı olacak. Düşüşler kalıcı değil, 2.000 dolar seviyesi geçilmeden ons altın rahat etmez. Yıl bitmeden 2.000 üzerine öyle ya da böyle yerleşecektir. 2024 yılında 2.500 lira seviyesini takip etmeye devam edeceğiz."

GRAM ALTIN (66)

ÇEYREK VE GRAM ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Çeyrek altın bugün 2.980,00 liradan alınıyor ve 3.022,00 liradan satılıyor.

Gram altın bugün 1.784,185 liradan alınıyor ve 1.785,14 liradan satılıyor.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler