'Hatalı basım' 200 lirayı, 250 bin liradan satışa çıkardı

Ankara'da eğlence merkezinde kasiyer olarak çalışan Ömer Demirci (24), hatalı basım olduğunu öne sürdüğü sağ üst köşesinde '200' yerine '2' yazan 200 TL'lik banknotu, koleksiyon değeri taşıdığını düşünerek 250 bin liradan satışa çıkardı.

'Hatalı basım' 200 lirayı, 250 bin liradan satışa çıkardı

Altındağ Ulus'ta bulunan eğlence merkezinde kasiyer olarak çalışan Ömer Demirci, müşterisinden aldığı 200 TL'lik banknotta değişiklik olduğunu fark etti. Demirci, paranın ön yüzünde sağ üst köşesinde '200' yazması gerekirken '2' yazdığını gördü. Daha sonra banknotu, para sayma makinesi ve para kalemiyle kontrol eden Demirci, banknotun sahte olmadığını belirledi. İnternette araştırma yapan Demirci, hatalı basım paraya koleksiyoncuların ilgisi olduğunu düşünerek, banknotu 250 bin liradan satışa çıkardı.

hatali-basim-200-lirayi-250-bin-liradan-satisa-cikardi_8698_dhaphoto1

'200 LİRA 2 LİRA GİBİ GÖZÜKÜYORDU'

Demirci, parayı ilk gördüğünde iki sıfırın olmadığını fark ettiğini söyleyerek, "Araştırdığımda genelde parada bir sıfırı eksik hatalı basımlar yapıldığını öğrendim. 200 lira 2 lira gibi gözüküyordu. Hemen parayı makinadan ve kalemden geçirdim. Paranın gerçek olduğunu öğrendim. Bu şekilde hatalı basımlar genelde 50 liralık banknotlarda, birkaç tane de 100 lirada olduğunu gördüm. 200 lira için ilk hatalı basım benim elimdeki olduğunu biliyorum. İnternet üzerinden satışa çıkardım. Şimdiden alıcısına hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:DHA

hatali-basim-200-lirayi-250-bin-liradan-satisa-cikardi_8698_dhaphoto3


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
250 AZ 1 TRİLYON İSTE VERİRLER YOK YOK EVİNİ ARABASINI AL ADAMDAN FIRSATINI YAKALAMIŞKEN HATTA ŞİRKETİNE ORTAK OL!!
250 binliriya verecek adam gidip parayı nakit olarak çeksin banknotları tek tek kontrol etsin. İçinden fazlası ile hatalı basım çıkar.
abi böyle adamlari dövmek lazım ya ibreti alem icin bidaha kimse hatalı basim diye zengin olmaya calismasin boylece
öyle dovucenki insan aklıyla dalga geçmek isteyenlerde ders olsun hataliysa git ver bankaya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler