Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan açıklama: 24 Nisan'a kadar uzatılmıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda; 26 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi beyanname verme ve ödeme süreleri 24 Nisan'a kadar uzatılmıştır" açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan açıklama: 24 Nisan'a kadar uzatılmıştır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 26 Mart'a kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi (KDV) beyanname verme ve ödeme sürelerinin 24 Nisan gün sonuna kadar uzatıldığını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ekonomide alınan önlemlere ilişkin açıklama yaptı.

Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, 26 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken KDV beyanname verme ve ödeme sürelerinin 24 Nisan, 31 Mart'a kadar verilmesi gereken Ba-Bs formlarının verilme süresinin de 30 Nisan gün sonuna kadar uzatıldığını belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Ayrıca belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık yapılan 3 milyar liralık 3 aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) kesinti yapılmayacaktır. Böylece tüm belediyelere, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir kaynak sağlanmış olacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
bunu sen degil yardimcilarin falan aciklasa daha iyi sen konusunca hersey alt ust oluyor
senin kendi içinde yaşadığın depremler umrumuzda değil. Biz adama değil işine bakarız!
Herşey 2019 mart ayında başladı: Gudumsuzlar martın sonu bahar dediler o sene hiç bahar olmadı herşey çok güzel olacak dediler deprem, çığ, tüm felaketler bizi buldu camide bir defa kuran okudular tüm camiler kapandı hepinizi kucaklayacağım dediler tokalaşmaya hasret kaldık...
sayın bakanım siz açıklıyorsunuz ama biz esnaf olarak zıraat bankasının kapısını çalıyoruz yok diyorlar ben hiçbişey anlamadım
Her sey güzel de peki kredi kartları ve kredileri de uzatın dışarı çıkma yasağına herkes uysun
suriyelilere 240 milyon tl harcayan devlet kendi vatandaşına destek 20 milyon açıkladı onu da zaten çalışmayıp devletten geçinen akp seçmenine verdi. yazıklar olsun bu millet 17 yıldır dünyanın vergisini verdi.köprü yol ve hastaneler yap işlet iken nereye gitti milyarlarca dolar vergiler?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler