FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! Esnafa destek artırıldı! Kredilerde faiz karşılama oranı kaç oldu?

Hazine ve Maliye Bakanlığı esnaf ve sanatkarlara destek olmak için kredilerde faiz karşılama oranını yükseltti. Esnaf ve sanatkar vatandaşlar yapılan açıklamaların ardından internet üzerinden kredi faiz karşılama oranı ne kadar yükseldi aramalarında bulunuyor. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıklaması ve kredi faiz karşılama oranı...

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! Esnafa destek artırıldı! Kredilerde faiz karşılama oranı kaç oldu?

Esnaflar ve sanatkarlar kredi faiz karşılama oranının ne kadar olduğuyla ilgili araştırmalarda bulunuyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda faiz karşılama oranını yükselttiğini açıkladı. Peki faiz karşılama oranı ne kadar yükseltildi?

KREDİ VE FAİZ KARŞILAMA ORANI NE KADAR OLDU?

Ekran görüntüsü 2022-12-11 134744

Esnafa destekle ilgili gelişmeyi Bakanlık sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre faiz karşılama oranı yüzde 76'ya çıkarıldı.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

  • Zorlu salgın döneminde esnafımıza destek olmak için 2021 öncesinde kullandırılan kredilerde faiz karşılama oranı yüzde 50’den yüzde 76'ya yükseltildi.

  • Böylece, 2021 öncesinde kullandırılmış olan yaklaşık 59,2 milyar TL’lik Hazine destekli krediler üzerindeki faiz artışı esnafa yansıtılmadı.

  • Bu uygulama çerçevesinde esnafımıza ve sanatkârlarımıza bugüne kadar 2,6 milyar TL’den fazla destek sağlanmış olup, uygulama 2022 - 2024 döneminde de devam edecektir.
    Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler