Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan takas ve saklama hizmetleri için Euroclear Bank ile iş birliği

Hazine ve Maliye Bakanlığı devlet iç borçlanma senetlerine takas ve saklama hizmeti verilmesi konusunda yabancı merkezi saklama kuruluşu Euroclear Bank ile mutabakata vardı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan takas ve saklama hizmetleri için Euroclear Bank ile iş birliği

Hazine ve Maliye Bakanlığı, devlet iç borçlanma senetlerine (DİBS) takas ve saklama hizmeti verilmesi hususunda yabancı merkezi saklama kuruluşu (YMSK) Euroclear Bank ile iş birliği yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, DİBS'lere takas ve saklama hizmeti verilmesi hususunda yabancı merkezi saklama kuruluşu Euroclear Bank ile mutabakata varıldığı belirtilerek, "Euroclear Bank saklama özelliğiyle yurt dışı yerleşiklerin Türk lirası, dolar, avro ve altın cinsi Türk tahvillerine erişim sağlayabilme kabiliyetleri artacaktır." ifadesine yer verildi.

Bakan Albayrak konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

İstanbul Finans Merkezi hedefleri kapsamında sermaye piyasalarının uluslararası standartlara uyumuna yönelik adımlarımız sürüyor. Euroclear ile yaptığımız iş birliği sayesinde yabancı yatırımcılar TL, döviz ve altın cinsinden tahvillerimize daha kolay erişebilecek. Hayırlı olsun

albyarak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Kendisine oy vermedim çok ciddi bir ekonomik bilgi ve tecrübesi olmadığına da eminim, ancak şu bir gerçek ki bu Damat geçmiş dönemlerin akademisyen unvanlı ekonomi bakanlarından kat ve kat daha iyi götürüyor bu işi. Ya arkasında bilmediğimiz akıllar var yada çok şanslı . :)
Sen kim bakan olmak kim bide ekonomi Bakanı
bu iyi bir sey mi biri biraz aciklarsa bu imf nin baska bir adi mi ne kadar.faiz ile borclaniyoruz neden borclaniyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler