Hesabına yanlışlıkla yatırılan parayı bankaya teslim etti

Eskişehir'de oto yıkama işiyle uğraşan bir kişi, özel bir bankaya ait hesabına fazladan 4 bin lira yatırıldığını fark ederek, geri alınması için başvuruda bulundu.

Hesabına yanlışlıkla yatırılan parayı bankaya teslim etti

Kent merkezinde yaşayan 2 çocuk babası 38 yaşındaki Fahri Toğrul, özel bir bankaya ait hesabına 2 bin lira yatırdı. Bir süre sonra cep telefonuna gelen mesajlardan banka hesabına 4 bin lira daha yattığını fark eden Toğrul, bu paranın nereden geldiğini araştırdı.

Bankanın hesabına yanlışlıkla 4 bin lira yatırdığını anlayan ve bankaya ait şubeye giden Toğrul, parayı yetkililere teslim etti.

'HARAMA EL SÜRMEK BİZE YAKIŞMAZ'

Toğrul, AA muhabirine, bankaya para yatırdıktan sonra geldiği iş yerinde hesabında fazla para gördüğünü söyledi.

Hesabına yatırdığı 2 bin lira dışında fazladan 4 bin lira daha olduğunu fark ettiğini anlatan Toğrul, "Bu paranın nereden geldiğini araştırdım. Çünkü bana ait değildi. Banka tarafından mükerrer olarak paranın hesabıma 2 kez yatırıldığını anladım. Bir vatandaşlık görevi olarak parayı bankaya iade etmek için başvuruda bulundum. Bu para bana yaramaz. Harama el sürmek bize yakışmaz. Herkesin parayı ihtiyacı var ancak bizim olmayan parada gözümüz yok." dedi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
zaten farkedilmemesi mümkün değildi. ucuz show... önemli olan sokakta bulduğu parayı sahibine veya yetkililere teslim etmek
helal olsun kardeşim,Rabbim sana helal kazançlar nasip etsin inşallah
Benımde basıma geldı aynı olay 06,07,2007 tarihinnde ertsesi gun düğünüm vardı . Saat 16,30 cıvardı bankadakı 1500 tl mı cektım eve gectım saat 17,45 hesapta 3000 tl var cektıgım parayı yatırılmıs olarak gırmıs banka gorevlısı elde 1500 tl hesapta 3000 tl benım 1500 oldu 4500 tl :) . Hemen bankaya gıttım benı once ıcerı almadılar izah ettim durumu .Kasiyer burnundan kıl aldırmıyor bu saatte nıye geldınız dıyor ıstersenız gıderım dedım onada durumu ızah ettım . Teşekkür etti .Köylü köyüne şeherli şehrinde kaldı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler