FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

IBAN ve KDV için uyarı üstüne uyarı yapılmıştı: Binlercesi var, SGK'ya bildirildi! Özgür Demirtaş'tan Mehmet Şimşek'e destek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde alışverişin yoğunlaştığı sektörlere yönelik denetim gerçekleştirdi. Bu kapsamda IBAN ve KDV oranları için usulsüzlükler tek tek tespit edilerek SGK'ya bildirildi. Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş da sosyal medyadan yaptığı paylaşımında denetimlerin artırılması olumlu bulduğunu ifade etti.

IBAN ve KDV için uyarı üstüne uyarı yapılmıştı: Binlercesi var, SGK'ya bildirildi! Özgür Demirtaş'tan Mehmet Şimşek'e destek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Kayıt dışılıkla mücadelemize her alanda ara vermeden devam ediyoruz." mesajı doğrultusunda denetimlerini sürdürüyor. Buna göre, 11 Haziran'dan bayram arifesi 15 Haziran gün sonuna kadar ekonomik faaliyetlerin yoğunlaştığı tatlıcı, şekerci, konfeksiyon gibi sektörlerdeki mükelleflere yönelik ülke genelinde bayram denetimleri yapıldı. Denetimler kapsamında Gaziantep'teki baklavacılarda hasılat tespiti de gerçekleştirildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Bayram öncesi dönemde 8 bin 227 mükellef denetime tabi tutuldu. Denetimlerde kayıt dışı hasılat tespitinde bulunuldu, söz konusu mükellefler incelemeye sevk edildi.

hazine-ve-maliye-bakanligi-denetim-aa-2244812

HATALI KDV ORANI UYGULAYANLAR SAPTANDI

Ekipler, 195 mükellefin hatalı KDV oranı uyguladığını, 357 mükellefin ödeme kaydedici cihaz ve satış yazılım programları arasında entegrasyonun bulunmadığını belirledi.

İncelemelerde 13 mükellefin işletmeye ait olmayan POS cihazı kullandığı, 298 mükellefin IBAN yoluyla tahsilat gerçekleştirdiği, 50 mükellefin kayıt dışı faaliyette bulunduğu ve kayıt dışı 18 işçi çalıştırıldığı tespit edildi.

Anılan işletmeler, gerekli işlemlerin yapılması için Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirildi.

DEMİRTAŞ'TAN BAKANLIĞIN ADIMINA DESTEK

Öte yandan sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş yapılan denetimleri doğru bulduğunu dile getirdi ve, "Ekonomi Bakanlığı'nın Restorantlar ve plajlar konusundaki denetimleri arttırması son derece olumlu. Bu bölgelerdeki harcama ciddi derecede arttı. Haliyle Kayıp Kaçak da arttı" ifadelerini kullandı.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler