İBB Meclisi su bakım bedelini kaldırdı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde, AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla kabul edilen kararla, fatura başına alınan 4 TL su bakım bedeli artık abonelerden tahsil edilmeyecek.

İBB Meclisi su bakım bedelini kaldırdı

Yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplanan İBB meclisinde, İSKİ Genel Kurul gündem maddeleri görüşüldü.

İBB Meclisinde 2019 Kasım ayında gerçekleştirilen İSKİ Genel Kurulunda Sayıştay Başkanlığı raporu doğrultusunda kaldırılan ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclise iade edilen İSKİ Abone Hizmetleri Tarife ve Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik yapılması hakkındaki gündem maddesi ele alındı.

İmamoğlu, iade yazısında bakım bedelinin, İSKİ gelirleri arasında önemli bir miktarı oluşturduğunu ve bütçe denkliğini de etkileyeceğine dikkati çekerek yeniden görüşülmesini istemişti.

İmamoğlu'nun yeniden görüşülmek üzere 2 Aralık 2019'da iade ettiği madde, Hukuk Komisyonu ve Tarife Komisyonu müşterek raporunda tekrar ele alındı.

Komisyon, Sayıştay Başkanlığının raporu doğrultusunda kararın aynen kabul edilmesini talep etti.

Oturumu yöneten Zeynel Abidin Okul, gündem maddesini "ısrar kararı" olarak oylamaya sundu. Gündem maddesi, AK Parti ve MHP grubunun oylarıyla "ısrar kararı" olarak kabul edildi.

Böylece fatura başına 1 metreküp su fiyatı karşılığı olan ve 4 TL alınan su bakım bedeli artık abonelerden tahsil edilmeyecek.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
suya indirim diyen sayın belediye başkanımız 1 yıllık döneminde %42 zam geldi bu nasıl iştir.. siz değilmiydiniz zam belediyesi olmayacaz diyen.. eski belediyelerin hükümetin yaptığı zamları bizim dönemimizde görmeyeceksiniz diyen.. tutamayacağınız sözü neden verirsiniz.. hükümetinden muhalefetine belediyesinden diğer makamına hepiniz ense büyütme derdindesiniz..
Ekrem Başkan'ın teklif ettiği %35 su zammini kabul etmeyip; %12Su zammini Kabul eden Akparti ve Mhp meclis üyelerini kınıyorum. Ekrem Başkanı rahat bıraksalar Herşey Çok Güzel Olacak. göreceksiniz ))
@taximlei kardeş bu ülkede gerçek enflasyon %120 sen aldığın maaş % kaç arttı ona bak ve seni kim kandırıyor. alım gücünü kim zayıflatıyor ona bir bak istersen.
kendileri baştayken aldılar şimdi neden kaldırıyolar aceba sormak lazım
lan olm % bilmem kaç zam yapın 4 lirayı almıcaz diyin. Hepiniz kepçeyle alıp çay kaşığıyla veriyosunuz. geçen ay su faturası geldi 10 lira su birim fiyatı. Bu kadarda olmaz ya..
@bayram_haymana_1993 su dağıtımı pompalarla oluyor,pompalar da elektrikle çalışıyor. Elektrik %60 zamlandı o zamandan bu zamana. Zam olması gerekenin altında yapıldı. Talep edilen %35ti ama akpliler kabul etmedi tabi. Binali olsaydı %50 zam gelmişti şimdi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler