İkinci el oto pazarı açıldı, alıcı bakmakla yetindi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde koronavirüs salgını sebebiyle aylardır kapalı olan ikinci el oto pazarı yeniden açıldı. Pazara fazla rağbet olmazken, fiyatların yüksek olması dikkat çekti.

İkinci el oto pazarı açıldı, alıcı bakmakla yetindi

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’nın İnegöl ilçesinde de ikinci el oto pazarı geçici bir süreliğine kapanmıştı. Normalleşme sonrası pazar yine aynı yerinde kuruldu. Ancak birçok kişi pazarın açıldığından habersiz olduğundan pazara ilgi az oldu. Gelen vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından dolayı arabalara bakmakla yetindi. Salgın sebebiyle sıfır araçların piyasada kalmaması ikinci el araç fiyatlarını uçurdu. Salgın öncesi 70 bin TL olan bir aracın fiyatının bugün 100 bin TL olduğu görüldü. Pazara aracını satmaya getiren vatandaşlar, ikinci el piyasasında büyük bir yükseliş olduğunu belirttiler.

8f261049-379f-4b80-b524-c4f77b27c476

Araba almaya gelenler ise fiyatların çok yüksek olduğunu, bunun sebebinin de sıfır araç üretimi yapılmaması ve piyasada araç olmaması olduğunu söylediler. Vatandaşlar birkaç ay daha ikinci el fiyatlarının böyle gideceğini, sıfır araçların piyasa sürülmesiyle fiyatların düşüşe geçeğini ifade ettiler.

ee106d09-f99b-4f71-9e2f-6ad6054ca71a

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
ikinci el otomobile parası yetmeyen vatandaşlar sıfır otobile yöneliyor.
Fırsatçılar
Yamyamlara fırsat doğdu değerlendirmeleri yazıklar olsun sizlere fırsatçılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler