İstanbul'da kademeli mesai saati uygulaması başladı!

İstanbul Valiliği tarafından yeni tip koronavirüse karşı mücadele kapsamında vatandaşların toplu taşıtlarda oluşturduğu yoğunluğu önlemek amacıyla haftanın ilk gününde kademeli mesai saati uygulamasına geçildi.

İstanbul'da kademeli mesai saati uygulaması başladı!

Haftanın ilk iş gününde kademeli mesai ve esnek çalışma uygulamasına geçişin ardından metrobüs ve otobüs duraklarındaki yolcu yoğunluğu görüntülendi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı bir dizi önlemler alındı. Bu kapsamda geçtiğimiz cuma günü İstanbul Valiliği, İl Pandemi Kurulu toplantısında kademeli mesai saatleri ve esnek çalışma usulüne geçilmesine karar verdi.

1

Bu uygulamaya göre, toplu taşıtlarda yoğunluğun en üst seviyelerde olduğu 07:00-09:00 ve 17:00-20:00 saat dilimleri arasında farklı meslek gruplarının ayrı saatlerde mesaiye başlamaları kararlaştırıldı.

2

Alınan bu kararın ardından İstanbul’da haftanın ilk iş gününde metrobüs ve otobüs durakları gibi toplu ulaşım alanlarında yolcu yoğunluğu görüntülendi.

3

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Yarım saatlik aralarla mesai düzenlemenin hiçbir anlamı yok. Yapılacaksa 1,5-2 saat arayla yapılmalı, mesai saati kısaltılmalı, evden çalışma özendirilmeli, teşvik edilmeli. Pek çok firma gayet rahat evden çalışabilecekken patronların umursamazlığı nedeniyle ufacık ofislere tıkılıyor.
yalaniniz batsın dünyadan haberinz yok dışarıya çıkın da görün İstanbuln halini
yanı demek oluyor kı kımse devletın verdıgını kararı tınlamadı cunku nıye bunu ıs veren kabul etmedı ınsanlar dusmus gecım sıkıntısına kım sallar covıd19'u
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler