Kahramanmaraş'ta yengece büyük ilgi! Tanesi 10 liradan kapış kapış satılıyor

Kahramanmaraş’ta balık tezgahlarındaki yerini alan yengeç, kış mevsimi öncesi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Sağlık açısından faydalı olduğu söylenen yengecin tanesi ise 10 liradan satılıyor.

Kahramanmaraş'ta yengece büyük ilgi! Tanesi 10 liradan kapış kapış satılıyor

Kahramanmaraş’ta yengece olan talep artması nedeniyle balık pazarlarının tezgahlarında yengeç satışları da arttı.

TANESİ 10 LİRADAN SATILIYOR

Akdeniz’den getirilen yengeçler, balıkçı esnafında tanesi 10 liradan satılırken, lokantalarda da pişirilerek servise sunuluyor. Kaynamış su içerisine konulup 10 dakika pişirilen yengeç, müşterilerin ilgisini çekiyor.

Yengeç tüketenin odak ve algılamada gelişim kaydedeceğini ifade eden balıkçı esnafı İbrahim Sarı, “Bu yengeçler İskenderun ve Silifke’den geliyor. Besleyici bir ürün ve vitamin deposu haşlanarak tüketilebilir. Artık Kahramanmaraş’ta yengeçleri pişirip satışını da yapıyoruz. Yengeç lokantası olmuş oldu. Yengeç talepleri giderek artıyor ve lokantalarda da yengeç pişirilerek satışa sunuluyor. Geçen yıl tanesi 5 lira olan yengeç, bu yıl ise 10 liradan satılıyor” dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
iyice Çinlilere döndük
bu yalana kim inanır.
Kadir Inanır
Bilmiyorsan yorum yapma kardeşim. Bilgisi az fikri bol milletiz hamd olsun! Mavi yengeç o, tadı ıstakoza benzer yani çok lezzetli bir eti var ve her yerde bulamazsın yalnızca lagünlerde olur. Yemesini de öğrenmek gerekir bilmeyen yiyemez öyle bakar durur nasıl yiyorlar bunu diye. İrilerinin tanesi 5 liraysa kapış kapış alınır. Küçüğünü 10 liraya yalnızca enayi alır!
kadir inanir
Yengeç nerede
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler