Kamu bankalarından açıklama: Fiyat artışı yapanlar kredi paketi kapsamı dışında

3 kamu bankasından yapılan ortak açıklamaya göre, fiyat artışı yapan firmalar, kredi paketi kapsamı dışına çıkarılacak. 27 Mayıs'tan itibaren fiyat artışı yapan firmalar, fiyatları artış öncesine çekmek şartıyla uygulamaya dahil olabilecek.

Kamu bankalarından açıklama: Fiyat artışı yapanlar kredi paketi kapsamı dışında

Kamu bankaları, finansman imkanını ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmaların kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacağını duyurdu.

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank'tan yapılan ortak açıklamada, küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik ve ticari şartları etkilenen hanehalkı ile üreticilere/firmalara destek olmak için kamu bankaları tarafından yeni ürün kredi paketleri oluşturulduğu ve 1 Haziran itibarıyla kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.

Açıklanan Sosyal Hayatı Destek, Tatil Destek, Taşıt Kredisi ve Konut Kredisi kredi paketleriyle yerli üretim yapan firmalara destek olunması ve firmalarla yapılacak anlaşmalar kapsamında müşterilerin ilgili sektörlerden alacağı ürün/hizmetleri uygun şartlarda finanse edebilmesinin amaçlandığı vurgulanan açıklamada, "Kredi kullandırım sürecinde, açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve amacına uygun olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacak olup sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır. 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir." ifadelerine yer verildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
oldu fiyatları hemen indirdik. siz vatandaşa 10 bin faiz indirimi yaparken, kurtarmak için 50 takla attığınız o yandaş müteahhitler fiyata 50 bin zam yaptı.
erzurumda 350 - 400 binden aşağı sıfır daire yok aynı daire istanbulun veya ankaranın normal bir semtinde 200-250 bandında. ERZURUM için belediyenin valiliğin bir şey yapması gerek... bir anda fırsatçılar fiyat yükseltti.
Almayın batsınlar Allah Allah
kesinlikle böyle olmalı yoksa çıkan kredinin halka bir yararı olmaz ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler