Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un başkanlığında "Kovid-19 salgını döneminde kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi" gündemiyle toplanan Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı başladı.

Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı başladı

Tarihinde ilk kez gündemli olarak toplanan ve Bakanlığın ev sahipliğinde düzenlenen KPDK öncesinde sosyal mesafe kurallarına uygun bir oturma düzeni oluşturuldu, temizlik ve maske kurallarına göre önlemler alındı.

Bakan Selçuk'un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye ile İçişleri Bakanlıklarının yetkilileri ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

Kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi için toplanan KPDK'de "Kovid-19 salgını döneminde kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi" gündemi ele alınacak.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
ZATEN BU ÜLKEDE BİR TEK MEMUR VAR...
bu aile ve çalışma bakanı derhal istifa etmeli. Aile ve çalışma kavramının ne olduğunu bilmeyen insanın 83 milyonluk bi ülkede bu makamda görev yapması ayıp ve hatadır. Çalışamayan insanlara herhangi bi yardım yok. Bu ülkede sadece memur yok. Tabi onlarda haklı kendi AKRABA EŞ DOST HEPSİNİ MEMUR VS. yaptıkları için öncelik onları düşünüyorlar .Yaziklar olsun
KAMUDAKİNLER PERSONEL, ÖZELDE ÇALIŞANLAR BOSTAN PATLICANI ÇÜNKÜ.. HEP MEMURA ÇALIŞIN ZATEN.. ÖZELDE ÇALIŞANLAR İSTEMİYORLARSA ÖLSÜNLER.. KORONADAN OLMASA AÇLIKTAN ÖLECEKELR ZATEN.. İŞVERENLERE ÇALIŞMAYIN HEP.. BİRAZ DA İŞÇİDEN YANA OLUN..
niye yalan atıyorsun pandemidede şuanda full çalışıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler