Kötü hava balık fiyatlarını 3'e katladı

Sinop'ta 3 gün etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle tekneler denize açılamayınca balık fiyatları da ikiye, üçe katlandı.

Kötü hava balık fiyatlarını 3'e katladı

Balık almak için balıkçılara gelen vatandaşlar, cep yakan fiyatları görünce balık almadan eve geri dönüyor. Sinop’ta olumsuz hava şartları nedeniyle balıkçıların denize açılamaması balık fiyatlarında artışa yol açtı. Tezgâhlarda palamudun fiyatı 10 TL'den 20 TL'ye yükselirken, mezgidin fiyatı ise 20 TL’den 40 TL'ye çıktı.

Balıkçı Halil Akan (56), birkaç gündür yağan yağmur nedeniyle balıkçı teknelerinin denize açılamadığını, bu nedenle fiyatlarda artış yaşandığını söyledi.

PALAMUT FİYATLARI 3 KATINA ÇIKTI

Mezgidin fiyatının 40 TL’ye yükseldiğini açıklayan Akan, "Birkaç gündür havalar çok kötüydü. Bundan bir hafta önce havanın esmesi sebebiyle Gürcistan’a kaçan palamut balıkları fiyatları 3 katına çıktı. Tanesi 10 liraya satılan palamut balıkları 25-30 TL'ye yükseldi. Bunun yanında az miktarda çıkan mezgit balığı geliyor. Mezgit balığı da az çıktığı için kilosu 40 TL’den alıcı buluyor. Mezgit balığı ayıkladığımız zaman yarı yarıya fire veren balık olduğu için bir kilo vatandaşa yetmeyebiliyor. Yani ayıkladığımız zaman fire verdiği için vatandaşa bir kilo balık 80 TL'ye geliyor. Şu anda halkımız balık alacak durumda değil. Mezgit balığını genelde lokantalara satıyoruz. Halktan alan yok, fiyat çok aşırı yüksek” dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
ülkemizde zenginler yer garibanlar bakar bu son yıllarda böyle oldu.
Eskiden zaten hergün et balık yiyorlar dı aç ta eski filmleri izle ne yediklerini gör o zamanda zengin yiyordu fakir bakıyordu şimdide ama şimdi yiyen sayısı eskiye göre daha çok
@polat_ozkan_1976 he yaaaa ne demezsen çöplerden balık toplayıp yiyorlar
Almayın be kardeşim,balık yenmediği zaman ölünüyormü?
@cyalcin71 senin almadığın belli omega 3 eksikliği buna sebep oluyor demekki
@fatihsen1983 senin omegan da yüksek ama kazık yemekten hala uslanmıyorsun
yalanınız batsın tövbe tövbe daha kış gelmedi yani şimdiden fiyatlara ayak oyunları yapıyorlar zaten balıkları kokutuyorsunuz utanmadan millete yedirmeye çalışıyorsunuz açıkta balık satışımı olur kim dur diyecek bunlara semt pazarlarındaki tezgahlar geldi pazara kokudan girilmiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler