FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kredi kartı ve banka kartında dikkat çeken gelişme: İsrail boykotu talebi patlattı: TROY'un kullanım hacmi yüzde 57 arttı

Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'un kullanım hacmi, ekimde bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 57 artışla 47,9 milyar liraya çıktı.

Kredi kartı ve banka kartında dikkat çeken gelişme: İsrail boykotu talebi patlattı: TROY'un kullanım hacmi yüzde 57 arttı

7 Ekim'de başlayan İsrail-Filistin arasındaki çatışmalarda, İsrail'in savaş suçları işlemesi ve sivil alanlara saldırılarının artmasının ardından dünya genelinde ve yurt içinde İsrail ürünlerine boykot kararları gündeme gelmişti. Sosyal medyada başlatılan boykot sonrası, teknolojisi Türkiye'de geliştirilen yerli kart TROY'un 2023'e ilişkin aylık işlem hacimleri paylaşıldı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

cats

Şirketin X üzerinden yaptığı duyuruda, TROY logolu kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ekimde yapılan toplam alışveriş tutarının bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 57 artarak 30,5 milyar liradan 47,9 milyar liraya yükseldiği aktarılan duyuruda, kullanıcı sayısının da 19 milyona ulaştığı kaydedildi.

Söz konusu artışta "İsrail'i destekleyen ülkelerin markalarının boykot edilmesi ve yerli ürünlere yönelimin" de etkili olduğu belirtiliyor.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler