Krediler için 'kara liste' çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın "kara liste" nedeniyle krediye ulaşamadığını ileri sürerek, sicil affı getirilmesini istedi.

Krediler için 'kara liste' çağrısı

Palandöken, yazılı açıklamasında nakit paraya ihtiyacı olan esnafın "kara liste" sorunu yüzünden kredi alamamasının, tefecilerin sayısının artmasına neden olduğunu savundu.

Binlerce esnafın kara listede yer aldığını öne süren Palandöken, şunları kaydetti:

"Zamanında borcunu ödeyememiş, birçok sıkıntı çekmiş esnafımız kara liste sorunu yüzünden krediye ulaşamıyor. Esnaf para ihtiyacını karşılamak için bu kez tefecilerin uçuk ve dengesiz faizleri ve tehditleri ile başa çıkmaya çalışıyor. Esnafa yönelik kredi imkanları da varken bunların kullanılmaması ne bankaların ne de esnafımızın yararına oluyor. Esnafımız için etkin bir sicil affı şart. Bugüne kadar çıkarılan 3 sicil affı bankaların inisiyatifine kaldı. Bankaların yüksek, tefecilerin uçuk ve dengesiz faizlerinin altında ezilen esnafımızın sesi duyulmalı. Bu adaletsiz durumun çözülmesi için sicil affı getirilerek esnafımızın krediye ulaşması sağlanmalı."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
4 sene once geciken kredimiz bile kkb de gozukuyor. Bu ulkede şartlar gun gun degisirken 4 sene onceki sıkıntımız bizi bugun bile etkiliyor.
evet gelmeli gerçekten maduruz kardesim maduruz ve kredi çekip kendimizi düzeltemiyoruz
Başkanım bende size şunu diyeyim esnaf kefalet egerki bir esnafın 5-10 bin liralık ihtiyacını karşılamıyor ise o kurum kapansın eğer ki işlerine gelene para veriliyorsa böyle adalet de olmaz bence ilk önce esnaf kefaletlerin denetlemeleri lagizim ben agayim demekle esnafı ezmekke esnafa sadece seçim zamanı yaklaşımla bu işler yurumez
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler