Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sevindikli-TEM İzmit-1 kavşakları trafiğe açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Sevindikli Kavşağı ile TEM İzmit-1 Kavşağı arası 19 Eylül Cumartesi günü saat 23.59'da trafiğe açılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi'nde Kurtköy-Akyazı (bağlantı yolları dahil) kesiminin yap-işlet-devret modeliyle yapılması, işletilmesi ve devri işi kapsamında Sevindikli-TEM İzmit-1 kavşakları hattının trafiğe açılmasına Bakanlık tarafından onay verildi.

Otoyolun söz konusu kesimi, 19 Eylül Cumartesi günü saat 23.59'da trafiğe açılacak.

Erişme kontrollü kara yolu olarak trafiğe açılacak bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasak olacak.

Söz konusu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olarak belirlendi. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri durumunda Karayolları Genel Müdürlüğünden ve görevli şirketten izin almaları gerekecek.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
hizmet yapmayın ne gerek var ki heykel dikin sahte tablo alın ne gerek 3 köprüye 3.havalimanina avrasya tüneline diyerek itiraz edin ...Aslında hukumet baraj yol köprü savunma sanayine para harcamak yerine herkese 7 bin maaş verecek devleti satacaklar yiyecek içecek nasıl olsa oy verirler vatanı düşünmeyen zillet takımı
@o.salihozer33 heykel yok.dinazor dikoyurz artık.o yollarda,köprülerden para vererek bir geçte sonra gel burada kleyye erkekği yap.
hizmet mi soygun mu gecis garantili bakalim biomeden bizi ne kadar DÜDÜKLETECEKLER
bu yap işlet devretlere her sene bütçeden ne kadar paralar ödendiğini bilmiyorsun her halde bir de hizmet diye utanmadan arlanmadan yaziyorsun
@o.salihozer33 kardeşim 1.köprü,2.köprü,1.havalimanı,2.havalimanı,TEM otoyolu,TAGUrfa otoyolu, İzmir-Aydın otoyolu Atatürk olimpiyat stadı,izmir olimpiyat stadı demiryolları,limanlar,rafineriler,fabrikalar vs.vs. Akp öncesinde yokmuydu Sanıyorsun ki AKP olmasaydı herşey sabit kalacaktı. Yanılıyorsun AKP olmasa da İktidarda taş olsa yine bunlar yapılacaktı, çünkü dünyanın düzeni ilerlemek üzere,Afrikadan tut Asyaya her yer istese de istemese de gelişiyor,değişiyor.Bu, akıllı bir varlık olan insanlığın yazgısıdır. AKP olmasaydı herşey donmuş bir film karesi gibi aynı kalacaktı sanıyorsun.
hizmetse eger neden bu kadar pahali ? klavye kahramligi yapma azicik kendini gelistir, sosyal medyadan biseyler ogrenmek yerine kitap oku. bilgiye kendin kulaktan dolma zirvalarla bogurmeniz sizi komik duruma dusuruyor
@o.salihozer33 nüfusun ve sanayinin hızla arttığı ülkemizde yolun ücretli olması büyük sorun değil. devlet ömrü billah para ödemeyecek, ödeyeceği para yatırım ve sonrasında bakım onarım maliyeti ile kıyaslanamaz bile. oysa sizler sırf eleştirmek için yazıp çiziyorsunuz. açın gözünüzü gerçekleri görün, oyuna gelmeyin. basiretli olun. yolun olmadığı yer dağdır. devlet bukadar yatırımı 30 yılda yapamazdı oysa şimdi 5 yılda 30 yıllık yatırım yapıldı. kar zarar ilişkisini kurmanız lazım, boş laf etmek ülkeye yarar sağlamaz
@o.salihozer33 İLLET VE ZİLLET MANASINI BİLİYOR MUSUN? OY VERMEYENLER İLLET VE ZİLLET OLUYOR. BİR CUMHURBAŞKANINA YAKIŞIR MI? HATTA İNSANLIĞA YAKIŞIR MI? SANA BEN İLLET VE ZİLLET DESEM SEN NE DERSİN? BİRAZ İNSAN OLUN. BAŞKALARINA HAKARET ETMEYİN.
sen o yoldan bedava geçenlerden sin anlaşılan ben daha dün 70 tl verdim yalnışlıkla girdim diye
unuttuğun bişey var hastaneye ne gerek var ya hasta olmazsa ????
bir kuruş cebimizden çıkmıyormuş. mangaldaki kül bile isyanda. ben vatandaş olarak bu iktidarın yaptığı otoyolları pahalı bulduğum için kullanamıyorum. vatandaşa hizmet değil bu yatırımlar. müteahhit yandaş zenginleştirmek için.
@volumes 1 kuruş cebinden çıkmıyor işte. kullanan ödüyor. kullanmayan ödemiyor. ne kadar güzel bir sistem. ben kullanmadığım yolun parasını neden ödiyimki?
akp iktidarda 20 yıldır ısparta antalya arası 20 yıldır yapılcak her sene 1-2 km yapıyorlar
orasi parali olmayacaktir o yuzden saldirmiyorlardir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler