FİNANS

KYK borç faizleri nasıl ödenir? KYK borç faizleri silindi mi? 27 milyar liralık borç kaldırıldı!

KYK borç faizleri ile ilgili beklenen açıklama Öğrenim Kredisi Borçlarında Yeni Dönem Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından geldi. Bakan Kasapoğlu 1 milyon 392 bin 629 kişinin beklediği müjdeyi verdi. Peki, KYK borç faizleri silindi mi? İşte Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamanın detayları ve KYK borçları konusunda merak edilenler...

KYK borç faizleri nasıl ödenir? KYK borç faizleri silindi mi? 27 milyar liralık borç kaldırıldı!

KYK borç faizleri konusunda açıklamalardsa bulunan Bakan Kasapoğlu, 1 milyon 392 bin 629 ögrencinin 27 milyar TL'lik borcunun kaldırıldığı ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun KYK borç faizleri hakkında yaptığı açıklamanın ayrıntıları ise merak edildi. İşte KYK borç faizlerinde son durum...

KYK BORÇ FAİZLERİ SİLİNDİ Mİ?

KYK borç fazilerinin silindiğini açıklayan Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu Öğrenim Kredisi Borçlarında Yeni Dönem Bilgilendirme Toplantısı'nda "1 milyon 392 bin 629 öğrencinin 27 milyar liralık borcu kaldırıldı." ifadesini kullandı.

KYK borç faizleri ile ilgili konuşan Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Cumhurbaşkanımız yaz başında müjdeyi paylaşmıştı. Öğrenim kredilerindeki geri ödemedeki ilave tutarın kaldırılacağı müjdesini vermişti. Meclis açılır açılmaz 1961'de yapılan bu kanun tamamen değiştirildi. Öğrenim kredisi borcu neyse geri ödeme de öyle olacak. Gençler aldıklarının üzerine ilave fark ödemeyecek. Bu düzenlemeden kredi almaya başlayacak, kredi alan, kredileri geri ödeme dönemine geçen herkes faydalanacak. Böylece toplamda 27 milyar 15 milyon liralık bir tutar gençlerimizin omuzundan alınmış oluyor. Borcu vergi dairesine bildirilen borçlular için de HMB ile iletişim içindeyiz. Ödenmeyen taksitlerden endeks tutarları tahsil edilmeyecek."

KYK BORÇLARI NASIL ÖDENİR?

Bakan Kasapoğlu öğrenim kredisi yapılandırma işleminden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının an itibarıyle e-devlette başladığını duyurdu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler