Marketlerin kesintisiz hizmet vermesi için tavsiye kararı alındı

Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aykaç, sağlıklı hizmet ve dengeli çalışma koşullarının sağlanması açısından GPD üyesi marketler için çalışma saatlerinin 10.00-20.00 arasında düzenlenmesi yönünde tavsiye kararı aldıklarını belirtti.

Marketlerin kesintisiz hizmet vermesi için tavsiye kararı alındı

Aykaç yaptığı yazılı açıklamada, toplum için çok önemli bir kamu görevini yerine getiren perakende çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi, marketlerde gerekli hijyen önlemlerinin eksiksiz uygulanması ve ürün tedariğinin aksamaması için çalışma saatlerine dair tavsiye kararı aldıklarını ifade etti.

Çalışan sağlığının ve yeterli dinlenme ile dengeli çalışma ihtiyaçlarının, yoğun halk talebinin kesintisiz karşılanması için önem taşıdığını aktaran Aykaç, şunları kaydetti:

"Aldığımız tavsiye kararı, üyemiz marketlerin 26 Mart Perşembe gününden itibaren çalışma saatlerini haftanın yedi günü 10:00 açılış ve 20:00 kapanış olarak düzenlemeleri yönündedir. Çalışanlarımızın işe geliş gidiş koşullarını, mağaza içinde oluşacak yoğunlukları, ürün tedarik süreçlerimizi ve market içi sağlıklı hizmet için genel hijyen çalışmalarını dikkate alarak bu kararı verdik. Müşterilerimizin acil ihtiyaçları haricinde evden çıkmamaya özen göstereceklerine ve alışverişleri için bu saatlere dikkat edeceklerine inanıyoruz. Market içinde ve dışında sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Alınan tedbirler hem toplumun hem de market çalışanlarının sağlığının korunması açısından önemli."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ÖGLEN 12 18.30 OLMALI NE BU ÇALISMA SAATİ BİDE ASGERİ ÜCRET ALIYOLARDIR BİLDİĞİN KÖLELİK SİSTEME SABAH 9 AKSAM 21
Ne alaka arkadaş yine 9 saat çalışıp gidecez. Ne anladım bu işten. 10dan 20. 00 ye kadar mağazada duracağız. Hükümete sesleniyorum bşr market çalışanı olarak risk altındayız haftada 3 gün açık tutup. 12 de açıp 5 te kapatsanız hem bizim hem ailemiz için iyi olacak biz bu şartlarda uine 9 saat çalıyoruz MİGROSTA.
arkadas ne tavsiye karari. karar alin kararr
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler