Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? 2021 memur ve emekli zammı için gözler 4 Ocak'a çevrildi!

2021 memur ve emekli zammı için gözler 4 Ocak'a çevrildi. 2020 yılının aralık ayı enflasyon oranının açıklanmasıyla beraber milyonlarca memur ve emeklinin merakla beklediği memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak sorusunun yanıtı belli olacak. 2020 Aralık ayı enflasyon verileri TÜİK tarafından 4 Ocak Pazartesi günü açıklanacak. Böylece yılın ilk yarısında, memur ve emekli maaşına yapılacak olan zam oranı netleşecek.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği memur ve emekli maaşına ne kadar zam yapılacak sorusunun yanıtı kısa bir süre sonra belli olacak. Şimdi gözler, TÜİK tarafından açıklanacak olan 2020 Aralık ayı enflasyon verilerine çevrildi.

2021 MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

2021 memur maaşı ve 2021 emekli maaşı zam oranları 4 Ocak 2021 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan 2020 yılı Aralık ayına ait enflasyon verilerinin ardından netlik kazanacak. TÜİK, Aralık enflasyon verilerini 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00'da açıklayacak. Bu sayede milyonlarca vatandaşın yanıt aradığı soru cevap bulacak.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Maaş zamları konusunda Tüketici Fiyat Endeksi baz alınıyor. Tüketici Fiyat Endeksi geçtiğimiz senenin Kasım ayında yüzde 2,3 arttı. 2020 yılının Temmuz - Kasım döneminde ise enflasyon yüzde 7,02 oldu. Böylece memur ve memur emeklisi vatandaşlara enflasyon farkı verilmesi durumu meydana geldi. Toplu sözleşme gereğince memur ve memur emeklisi vatandaşların Ocak ayı maaşlarına yüzde 3 zam yapılacak.

Bunun yanı sıra 2020 yılının ikinci yarısındaki enflasyonun da yüzde 4'ü aşacak olan kısmı kadar fark yansıyacak. Memur emeklileri, devlet memurları, geçici personel ve sözleşmeliler zamlı maaşları ile enflasyon farkını 15 Ocak 2021 tarihinde alacaklar.

Milyonlarca SSK emeklisi ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşa da Ocak ayında zamlı maaşlar ödenecek. Ancak emekli vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zam oranı 4 Ocak 2021 tarihinde netleşecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
Hükümet Halkın sorunları ile Uğraşırken Muhalefet ise Taciz Tecavüz Gasp ve Rüşvet içerisinde yüzüyor. Muhalefetin tek derdi AİHM Kararı uygulansın Demirtaş Serbest bırakılsın!" başkada dertleri YOK
senin yüzde kaç zamla işin yok herhalde sen herhalde doymuşsun baba öyle diyeceğiıne partim inşallah yüzde 20 zam verir desene ..
Sen ne diyon birader, sırf kendi kitlesi olan asgari ücretliye %21 verip memuru yerden yere vuran bir haber var burada ki asgari ücret bile yerin dibinde bu enflasyona göre ama memurun artık tek çıkar yolu var böyle giderse işini bilmek.
emekliye yıllık gıda enfilasyonu kadar zam verilmeli
ihtiyaca yapılan minimum %300 zamlar karşısında maaşlara verilen komik zamları eleştirmelisin bence. sırf destek verecem diye sürekli karşıt fikirlerle uğraşılmaz. önce aynaya bak derler adama.
çok doğru, eline sağlık. maalesef Turkiyede CHP gerçeğini görmemezlikten geliyorlar
vaybe enflasyon olmuş yuzde 50 ,yuzde 3 zam verenler halkın sorunuyla ilgileniyormus, sen CHP laf edeceğine onlari meclise kim getirdi, kim seçim zamanı kardeşini TV ye çıkardı ona bak
Emeklilere EN AZ yüzde 15 olması gerekir.
@degas34 Bedava maaş alıyorsunuz ne zammı size az yiyin için idare edin reisimizin yerine olsak 1 lira yapmam size devlete yüksünüz
@degas34 Millet 30 yılını vermiş en az bu nasıl yaklaşımdır. Sende emekli olduğun zaman göreceksin nasıl oluyormuş.!!! Tabi çuvalla paran varsa bilemem
Reel enflasyon en az %30 olduğuna göre emekliye, memura da asgari enflasyon oranında ücret artışı yapılmalı.
merak mı ediyor böyle haber yapıyırsunuz verceği ilk 6 yüzde 3 ikinci 6 ay yüzde 4 ;) elektireğe doğalgaza köprüye zammı itele ama yersen enfilasyon 8.9 ;) tüik sen çok ama çok yaşa ayrı etten padişahımız da çok ama çom yaşasın;)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler