FİNANS

Memur zammı ne kadar olacak? Refah payı sinyali! İşte Ocak 2023 memur zammı tahminleri...

Memur zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri Aralık ayının yaklaşması ile birlikte vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Ayrıca yılda iki kez maaşlarına zam yapılan memur ve memur emeklilerinin son 2 enflasyon oranına göre alacakları zam tahminleri de yavaş yavaş netleşmeye başladı. Konuya ilişkin yapılan ilk hesaplamalarda 4 aylık memur zammı oranı enflasyon farkı dahil 11,84 oldu. Peki, memur zammı ne kadar olacak? 2023 Ocak ayı memur zammı kaç TL olacak? İşte detaylar...

Memur zammı ne kadar olacak? Refah payı sinyali! İşte Ocak 2023 memur zammı tahminleri...

Memur zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte merak edildi. SSK ile Bağ-Kur emeklisi vatandaşların alacağı maaş zam oranları tablosu da son şeklini almış oldu. Memur zammının ne kadar olacağı internette araştırılırken zam tahminleri de ortaya çıkmaya başladı. İşte 2023 memur zammı ile ilgili ayrıntılar...

Memur zammı

MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Memur zammı Kasım ayı ile Aralık ayına ilişkin enflasyon oranlarının yayımlanmasının ardından belli olacak.

TÜİK en son Ekim 2022 enflasyon oranını duyurdu.

2023 Ocak ayı zammı için ise yalnızca 2 veri kaldı.

Memur zammı

TÜİK'ten yapılan açıklamaya göre; Ekim ayında enflasyon aylık yüzde 3,54, yıllık yüzde 85,51 oldu.

Böylelikle Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların alacakları 4 aylık zam oranı da netleşmiş oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun yayımladığı aylık enflasyon oranlarının kümülatif hesaplanmasıyla belli olan oran maaşlara zam olarak yansıyacak.

4 aylık enflasyon rakamlarının hesaplamasıyla birlikte memur ve memur olarak çalışmış emeklileri yüzde 11,84, SSK ve Bağ-Kurlu vatandaşlar da yüzde 10,84 oranında zammı şimdiden hak etmiş oldular. Fakat Kasım ve Aralık ayı enflasyon oranları da TÜİK tarafından yayımlandığında maaş zam oranı da değişecek.

Memur zammı

2023 MEMUR EMEKLİ ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Memur ile memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurlu vatandaşların alacağı zamlar net olarak 3 Ocak 2023'te duyurulacak enflasyon oranıyla tespit edilecek.

3 Ocak'tan önce hesaplanan zam oranları yalnızca açıklandığı ay itibarıyla bilgilendirici olmaktadır.

Memur zammı

Öte yandan memur ve memur emeklilerinin maaşı, mevcut enflasyon farkı ve sözleşmeden gelen zammın yanında ek gösterge farkından sebep de değişecek.

REFAH PAYININ YILBAŞINDA YÜZDE 5 İLE 10 ARASINDA VERİLMESİ GÜNDEMDE!

Çalışanların aldıkları maaşlardan enflasyon oranı düşürüldükten sonra yapılan artıştan hesaplanarak ödenen refah payının yılbaşında yüzde 5 ile 10 arasında verilmesi gündeme geldi.

Memur ve memur emeklisi vatandaşları gerçekleşmesi beklenen kur ve fiyat değişiminden korumayı hedefleyen refah payı ile en düşük emekli maaşının da 3 bin 500 TL'den yükseltilmesi ön görülüyor.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler