Merkez Bankası'ndan 'koronavirüs' açıklaması

Merkez Başkanı Murat Uysal ve Başkan Yardımcıları Bankalar Birliği ile "Koronavirüs Salgınının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Etkileri ve Alınan Tedbirler" konusunda bir video konferans gerçekleştirdi. Uysal, "Salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini sınırlandırmak için faiz indirimi ile birlikte piyasanın likidite ihtiyacının karşılanması ve firmaların nakit akışının düzenlenmesi amacıyla tedbirler aldık." ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası'ndan 'koronavirüs' açıklaması

Merkez Başkanı Murat Uysal yaptığı açıklamada, "Merkez Bankası olarak salgın hastalığın küresel ekonomiye ve Türkiye ekonomisine etkilerini yakından takip ediyoruz. Veri ve haber akışına bağlı olarak finansal piyasaların ve aktarım mekanizmasının etkin çalışması için Bankamız görev ve yetkileri çerçevesinde tüm politika araçlarını güçlü bir şekilde kullanacaktır. Salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini sınırlandırmak için faiz indirimi ile birlikte piyasanın likidite ihtiyacının karşılanması ve firmaların nakit akışının düzenlenmesi amacıyla tedbirler aldık. Mart ayı ile birlikte salgın hastalığın öncelikle dış ticaret, turizm, taşımacılık ve bağlantılı sektörler kanalıyla yurt içinde iktisadi faaliyeti etkilediği görülmektedir." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Evvelki gün Trump ın haberi vardı.. Newyork halkı Yeterli Solunum Cihazı verilmediği için İsyandaymış. " Ölecek 26 Bin Kişiyide Trump Belirlesin" diyorlardı. İtalya İspanya İngiltere ve Almanya'nın durumuda ortada. " Vatandaşlarına 1000 Dolar_ Euro veriyorlar" diyenlere ; " Vatandaşlarına Verebildikleri tek şey Ceset Torbası.. Tabi O da varsa" dediğimizde mıymıy etmişlerdi. Bugün Newyork ta bir hastanedeki Hemşirelerin fotosu vardı internette.. Çöp Poşetlerini Kesip Kıyafet yapmışlar.. Olum ! Mikropluğunuza biraz ara verin
@gamlibaykus123 Hainedeki parayı şirketlere dağıt millet aç kalsın sonrada şirketlerden mal al yardıma muhtaçlara dağıt TAM DA SIRADAN SAĞ PARTİLERİN YAPABİLECEĞİ BİŞEY TAYYİP ERDOĞAN'IN YAPTIĞI DA BU ÇÜNKÜ O ŞİRKETLERİN MEDYA DESTEĞİYLE PROPAGANDA DESTEĞİYLE BATI DESTEĞİYLE ORADA OTURABİLİR. ONUN KİTABİNDA ZENGİN VAR FAKİR VAR 1000 FAKİR OLACAKKİ BİR ZENGİN OLSUN ÖĞRENDİĞİ BU BİLDİĞİ BU DOSTU BU ARKADAŞI BU.
konuş konuş icrat yok
yalan yalan başka bir şey yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler