Merkez Bankası'ndan piyasalardaki hareketliliğe ilişkin açıklama

Merkez Bankası, piyasalardaki hareketliliğe ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada,' Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Ağustos başı itibariyle iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkanları kademeli olarak azaltılacaktır' denildi.

Merkez Bankası'ndan piyasalardaki hareketliliğe ilişkin açıklama

Merkez Bankası, kurda yaşanan oynaklığın ardından açıklamada bulundu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, bankanın elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacağını duyurdu.

TCMB tarafından yapılan açıklamada, uygulamaya alınan mali ve parasal politikaların küresel salgın hastalığın Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin sınırlandırılmasında ve üretken kapasitenin korunmasında başarılı olduğu belirtildi.

Son dönemde açıklanan verilerin iktisadi toparlanmanın güç kazandığına işaret ettiği kaydedilen açıklamada, bu bağlamda ağustos başı itibarıyla iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkanlarının kademeli olarak azaltılacağı bildirildi.

Açıklamada, "Öte yandan, piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır." ifadelerine yer verildi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 186 yorum
egonomi eyii yigenim egonomi eyii
bugünkü halimize şükredelim aç kaldığımız günleri unutmayın bu hükümet aç olan karnımızı doyuruyor saygılı olun ve boyun eğin..
Dıjjj güjlerin oyununu bozacağız. Tüm dünya bizi gısganiiiii
@karsli_dogu_1987 Hayırdır kardeş ne gün aç yattın
yApArSa aKePe yApAr YeAniM
@karsli_dogu_1987 ver mehteri ver
@karsli_dogu_1987 senin tuzun kuru olabilir ama asgari ücret alanların maaşları eriyor eridi alım gücü düşüyor insanların at gözlüğünü çıkart etrafına bak
@karsli_dogu_1987 Bi bitmediniz haaaa ne zaman aç kaldık ben hayatımda bu kadar kötü bir ekonomi görmedim trol
@karsli_dogu_1987 ironini anlayamamışlar
@karsli_dogu_1987 sana cevap vermeye bile üşenir insan!
@karsli_dogu_1987 Suriyeden, ıraktan iyiyi diye teselli mi olalım yani
sen yapma açıklama lütfennn. Şimdi 10 olur açıklama yaptın ya...
yandı gülüm keten helva !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler