Merkez Bankası'ndan yeni likidite kararı

Merkez Bankası, yarından itibaren açık piyasa işlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkanının sıfırlanacağını açıkladı.

Merkez Bankası'ndan yeni likidite kararı

TCMB'nin resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, "Likidite yönetimi çerçevesinde 12 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere piyasa yapıcı bankalara Açık Piyasa İşlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkan limitleri sıfırlanmıştır." ifadesi kullanıldı.

TCMB, yeni tip koronavirüs salgını sonrası normalleşme adımları çerçevesinde, geçen haftadan itibaren bankaların fonlama maliyetini yükseltmeye başlamıştı.

Analistler, TCMB'nin likidite yönetimi çerçevesinde yapılan değişikliğin, salgın sonrası dönemde piyasada sıkışıklığa neden olmadan likiditeyi normal seviyeye getirmek için atılan adımlardan biri olduğunu söyledi.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Altın dibi görecek unutmayın altın kısa vadeli bir yatırım aracı değildir,Altın sadece paranızın değerini korur hadi koşun şimdi kuyumculara Gr başı 50 TL zararına satın
@aslan_firat_1986 - 1 papua yeni gine parası 2.08 TL olmuş. Adamlar elinde mızrak, arkasında yaprakla geziyor ve sen diyorsun ki altın dibi görecek.
Merkez bankası doları düşürmek için zırvalıyor fakat dolar kuruş dahi düşmüyor.çünkü biliyorlarki dolar rezervimiz yok ne yazıkki bitik,bitirmiş birisi.yoksa en ahmakı bile bilir devlet bir 30milyar doları piyasaya salınca doların düşecegini. ama öyle bir paraları yoooook
yani...? deniz bitti....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler