Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası (TL) zorunlu karşılıklara ödenen faizi yüzde 6'dan yüzde 5'e indirecek.

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirecek

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Merkez Bankası, TL cinsinden tesis edilen zorunlu karşılıklara uygulanacak faiz/nema oranını yüzde 6'dan yüzde 5'e düşürecek.

Yeni faiz oranı 10 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

Ayrıca 26.06.2020 (dahil) zorunlu karşılık yükümlülük tarihinden itibaren 2020/6 sayılı Zorunlu Karşılıklar Hakkında Tebliğ ile belirlenen koşulları sağlayan reel kredi büyümesine sahip bankalara yüzde 7, diğer bankalara yüzde 0 uygulanacak. Daha önce bu oranlar sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 0 şeklindeydi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Daha başka hamle kaldımı iyi bakın bakalım.
uğraşın hergün ne yaparsanız yapın ekonomi berbat bunu siz daha iyi biliyosunuz merkez bankasinda eksiye düştük elinize sağlık
enflasyonuda indirseniz belki yapabilirsiniz diye söylüyorum,yoksa bir işe yaradığınızı kimse sanmaz,değersizleşen paramızı tl cinsinden nasıl koruyacağız altın alsak desek kazık fiyata ve her türlü üç kağıtçılık mevcut bunları kazıklana kazıklana öğreniyoruz,bir khk da onun için çıkartsalar yada altını merkez bankası aracılığıyla millete satılsa milletde kuyumcularda kazık yemese olmuyormu çokmu zor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler