Milyonlarca memurun beklediği zam teklifinde gece yarısı önemli görüşme!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hükümet'in yeni zam teklifini sunmak için Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ile Bakanlık'ta bir araya geldi. Görüşmede hükümet, memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Milyonlarca memurun beklediği zam teklifinde gece yarısı önemli görüşme!

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesinin görüşmeleri devam ediyor.

Bu kapsamda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın arasında Bakanlıkta sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Bakan Selçuk, görüşmede, Kamu İşveren Heyeti adına 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zam ve enflasyon farkından oluşan yeni bir teklifte bulundu.

İLK TEKLİF YÜZDE 3,5+3'TÜ

Kamu İşveren Heyeti ile Kamu Görevliler Heyeti arasında 1 Ağustos'ta başlayan süreç kapsamında hükümet 16 Ağustos Cuma günü ilk zam teklifini açıklamıştı.

2020'nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı aynda yüzde 3, 2021'nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5 zamdan oluşan bu teklif, memur konfederasyonlarınca kabul görmemişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 94 yorum
özel sektör maaş alamıyo aç ama bunlar az aldık yetmiyo derdinde. doyumsuz memurlar
millet uyurken biraraya geldiler uyutmak için mi??
UYUYAN MİLLETLER KÖLE OLARAK UYANIR
hep öyle yapmadi mi bu hukumet..gece ne veriyorlarsa birbirlerine artik
gece gece kata kulliye getirecekler belli
kayaya getirdiler mi bilmem ama ķülliyeye getirdikleri kesin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler