Moody's'den şaşırtan Türkiye kararı! Kredi notunu güncellemedi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Moody's'den şaşırtan Türkiye kararı! Kredi notunu güncellemedi

Moody's'den yapılan yapılan açıklamada, takvimde hakkında değerlendirilme yapılması için 5 Haziran tarihi verilen Türkiye, Rusya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti için güncelleme yapılmadığı bildirildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının yıllık takvimlerinden ülkelerin kredi notu ve not görünümleri için tarih vermesi, kesin olarak güncelleme yapılacağı anlamına gelmiyor.

Moody's, halihazırda Türkiye'nin kredi notunu "B1", kredi notu görünümünü ise "negatif" olarak değerlendiriyor.

Üç büyük kredi derecelendirme kuruluşu arasında yer alan Fitch Ratings, 22 Şubat'ta Türkiye'nin kredi notunu "BB-" ve görünümünü "durağan" olarak teyit etmişti.

Standard&Poor's (S&P) ise 7 Mayıs'ta Türkiye'nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu "B+", uzun vadeli yerel para birimi cinsinden kredi notunu ise "BB-" olarak teyit ettiğini duyurmuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Niye şaşırıyorsunuz anlamadım? Bizim hayatımızda ekonomik bir iyileşme mi oldu ki notumuz yükselsin? Sürekli daha kötüye gidiyor her şey, zam üstüne zam!
o kadar hızlı bir ülkeyiz.adamlar donmuş.karar veremiyor
Adamlar neyin güncellemesini yapsın arkadaş..?? AB ülkelerindeki change ofislerinde, adamlar TL.yi tabelalarından silmişler..değersiz para sınıfına atmışlar...!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler