Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakdi ücret desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başladığını duyurdu.

Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele döneminde banka hesapları ve PTT üzerinden yapılan nakdi ücret desteği ödemelerinin hazirana ait bölümü, hesaplara yatırılmaya başlandı.

Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemelerinin, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz'da yapılacağı açıklanmıştı.

İş akdi 15 Mart'tan sonra feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçilere bugün, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayanlardan T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara yarın, 6 ve 8 olanlara ise cuma günü ödemeleri yapılacak.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hay Allah razı olsun. Oğlum 28 yaşında sınıf öğretmenliği, eğitim fakültesi mezunu öncesinde öğretmen lisesinden mezun oldu. 64 KPS puanı ile atananlar oldu fakat bizimki 77 ile atanamadı. Siyasi ideolojik hiç bir sıkıntısı yok. Tamamen ''mezhepsel'' nedenlerden dolayı ataması yapılmıyor. Bir AVM' de asgari ücretli olarak Bay Dönerde 6 ay kadar garsonluk yapmaya başladı.450 günü tamamlamadığından dolayı 1.100 tl işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alıyor. İlkokul ve orta okul mezunlarının danışmanlık adı altında 52 bin tl maaş aldığı ülkemde Üniversite mezunlarının düştüğü duruma bakın.
Kime yapılacak bu ödemeler... AKP teşkilatının çalıştırdığı AKTROLLER' e mi...??
Onlar verecek yerleri bilirler siz kafanıza takmayın arkadaşlar..????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler