FİNANS

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON SON DURUM: Vergisiz telefon satışı ne zaman, ÖTV ve KDV muafiyet şartları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Öğrencilere vergisiz telefon satışı ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi gençlerin telefon ve bilgisayar satın alımlarında bir kereye mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV'den muaf tutulacağı açıklanmıştı. Kabine Toplantısı'nda konu ele alındı. Peki, öğrenciye vergisiz telefon şartları neler? Öğrencilere vergisiz telefon modelleri neler?

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON SON DURUM: Vergisiz telefon satışı ne zaman, ÖTV ve KDV muafiyet şartları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Öğrenciye vergisiz telefon satışına yönelik detaylar merak konusu oldu. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası beklenen açıklama geldi. Enflasyon rakamlarının yanı sıra Orta Vadeli Plan da dahil olmak üzere Rusya ile ilişkiler, Tahıl Koridoru, G20 ve BM Genel Kurulu görüşmeleri ve öğrenciye vergisiz telefon satışı gibi konular Kabine Toplantısı'nda ele alındı. Bu gelişme sonrası öğrenciye vergisiz telefon şartları internette araştırılıyor. Vergisiz telefon satışı hakkında detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

VERGİSİZ TELEFON VE BİLGİSAYAR VERİLECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi yaptığı açıklamada "Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

vergisizi telefon satışı

VERGİSİZ TELEFON VE BİLGİSAYAR SATIŞI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Eylül'de gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

"Gençlere 10 GB internet ve cep telefonu desteği konusunu değerlendirdik. Nihayi çalışmaya göre bir sonraki toplantımızda her iki konuyla ilgili detayları gençlerimizle paylaşacağız."

telefon2

CEP TELEFONU VERGİ ORANI

Cep telefonlarının vergisiz fiyatı üzerinden sırasıyla yüzde 1 oranında Kültür Bakanlığı Payı, yüzde 12 oranında TRT Bandrol Ücreti, ÖTV ve yüzde 18 oranında KDV alınıyor.

Cep telefonun fiyatına göre ÖTV oranı yüzde 25, yüzde 40 ve yüzde 50 olarak değişiyor.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler