'Okul Gıdası' logosuna erteleme

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda "Okul Gıdası" logosunun kullanımına ilişkin süre bir yıl uzatıldı.

'Okul Gıdası' logosuna erteleme

Tarım ve Orman Bakanlığının "Okul Gıdası Logosu Uygulaması Usul ve Esasları Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tebliğ hükümlerine uyum sağlamaları için gıda işletmecilerine 7 Eylül 2020 tarihine kadar süre tanındı.

Tarım ve Orman, Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıkları arasında imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdaların etiketi üzerinde "Okul Gıdası" logosunun yer alması kararlaştırılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan tebliğin yürürlüğe girme tarihi daha önce 16 Eylül olarak belirlenmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bunun gibi kaç uygulama var ertelenen. servis araçları ile de bir uygulamayı ertelemişlerdi. uygulama çıkarıyorsun sonrada adam yetiştirememiş diye adamı koruyor erteliyorsun habire. sen kimi kandırıyorsun ? okul gıdası logosu eklemek çok mu zormuş ? yapan firmnın suçu ne? sen onu neden korumuyorsunda yapmayanı koruyorsun ?
yaziklar olsun cocuklarimizi zehirliyorlar
Büyük patronlar ağır basmıştır!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler