Pakdemirli: Üreticilerimize 651 milyon liralık destek ödemesi yarın başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yaklaşık 651 milyon liralık destek ödemeleri yarın 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlanacak." ifadesini kullandı.

Pakdemirli: Üreticilerimize 651 milyon liralık destek ödemesi yarın başlıyor

Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal destek ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

Yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteği kapsamında 45 bin 523 üreticiye, 484 milyon lira ödeneceği bilgisini paylaşan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Hububat baklagil fark ödemesi desteği kapsamında 35 bin 330 üreticiye, 112,5 milyon lira, dane mısır fark ödemesi desteği kapsamında 11 bin 347 üreticiye, 41 milyon lira, mazot gübre alan bazlı gelir desteği, zeytinyağı fark ödemesi desteği ve fındık alan bazlı gelir desteği kapsamında ise 2 bin 838 üreticiye 13,5 milyon lira ödeme yapılacak. Yaklaşık 651 milyon liralık destek ödemeleri yarın 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Tüm üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
17.04.2020 tarihinde temel ihtiyaç kredisi sözde devlet adı altında herkese verilecekti 3 ay olmak üzere ziraat bankasından başvurum var hala ne red edildi nede onaylandı siz ancak şakşacilara kredi paketleri açın patronlara baronlara. birinizde çıksın işçi çalışan için adam akıllı bir şey yapsın. ne kadar utanmazsiniz anca işinize geldiği gibi paketler çıkarıp insanları kendinize mahkum etmeyi akıl edersiniz onun dışında sıfır kafa sıfır akıl
dünyanın en iyi kirazı olan akşehir kirazını 7-8 tl den verdik çok sagolun köşeyi döndük sayenizde bu senede
Martan beri bugün yarın yatıyor dediler kaç defa hayırlı olsun çiftçimize sözünü sayamadım artık tüm hesaplara yarın yatacak mi hadi bunu açıkla yalanlara artık karnımız tok çiftçiyi oyuncak ettiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler