PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

Yurt dışına çıkışlarda PCR testi şartı arayan ülkeler için 110 lira karşılığında test yaptırılabilecek. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ise herhangi bir ücret alınmayacak.

PCR testi ücreti belli oldu! PCR test ücreti ne kadar?

Sağlık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, yurt dışına çıkışlarda PCR testi istenen ve bu testi yaptırmak üzere sağlık tesislerine başvuranların işlemlerinin nasıl yapılacağı belirlendi.

PCR TESTİ ÜCRETİ BELLİ OLDU

Buna göre, yurt dışına çıkmak için gideceği ülke tarafından PCR testi istenmesi nedeniyle test yaptırmak isteyenler, uçak bileti veya varsa görev kağıdını dilekçesine ekleyerek yetkili laboratuvarlara başvurabilecek.

Yetkili laboratuvar listesine, "https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html" adresinden ulaşılabilecek.

PCR testi 110 lira karşılığında yapılabilecek. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden ise ücret talep edilmeyecek.

Ücret, "Yurt dışına çıkış-PCR Testi" konusu ile Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi nezdinde bulunan "TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41" IBAN No'lu hesabına yatırılacak. Alınan makbuz daha sonra sağlık tesisine teslim edilecek.

Sağlık tesisi tarafından istenecek belgeler arasında, görev belgesi ve dilekçesi, yurt dışı uçak bileti yer alıyor.

Yurt dışına çıkışlarda gideceği ülke tarafından PCR testi istenen vatandaşlara yapılacak test işlemleri hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, "https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html" adresinden bilgi alınabilecek.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
kamu görevlisinden sakın alma ne varsa işçi den al ala ala bitiremeyiz
Nerenle okuyorsun kardeşim görevli olarak giden kamu görevlisi diyor. Keyfi olarak giden işçi de varsa kamu görevlisi de varsa 110 lirayı versin bir zahmet!
sizden birşey almıyorlar merak etme, gurbetciden ve turistik veya iş gezisi için bazı ülkelere gidenlerden alınacak test ücreti bu. Sevinin loo gurbetciden para alacak devlet...
Alın ondandan para alın.Vatandaş nasıl olsa ne verirsen yer.Don kaldı millete.Devam 2023 kadar.Allah başımızdan eksik etmesin.
BU PARA NEREYE GİDİYOR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler