FİNANS

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği: Türkiye'de bu yıl 7 milyon Rus turist tatil yapabilir

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Andrey İgnatiyev, Türkiye'de bu yıl yaklaşık 7 milyon Rus turistin tatil yapabileceğini söyledi.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği: Türkiye'de bu yıl 7 milyon Rus turist tatil yapabilir

İgnatiyev, Rus haber ajansı TASS'a yaptığı açıklamada, bu yılın nisan-haziran döneminde 1,5 milyon Rus vatandaşının Türkiye'de tatil planladığını belirtti.

7 MİLYON TURİST BEKLENİYOR

Tur operatörlerinin 22 Haziran itibarıyla Rus turistleri Türkiye'ye göndermeye hazır olduğuna işaret eden İgnatiyev, "Salgınla ilgili durum izin verirse, Türkiye'de bu yıl yaklaşık 7 milyon Rus turist tatil yapabilir." dedi.

Öte yandan, Rusya Kovid-19'la Mücadele Merkezinden yapılan açıklamada, Türkiye ile 22 Haziran'da tekrar başlayacak uçuşların charter uçuşları da kapsadığı bildirildi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, bugün yaptığı açıklamada, Türkiye'de salgınla ilgili elverişli durum nedeniyle Türkiye'ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılacağını söylemişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Rusyanın en alt tabakası, en fakiri fukarası ülkemize gelip tatil yapsın diye ağzımız açık bekliyoruz. Çünkü ülkenizde ne bir üretim var ne bir teknoloji var ne bir marka var. Sadece gelen tursitlere bel bağlamış ekonomimiz. Ama sorsan yakında uzaya gidiyoruz.
@tastyrascall İnsanları, gelir durumlarına göre mi seveceğiz yoksa O ve kültür taraflarına göre mi?
ama biz 22:00’de eve girelim!
yahu bos bu aclar pansiyonda kaliyor kimisi cadirini getiriyor doner kuyruguna giriyolar
@olumsuz_vaka Doğrudur. Ama çadırda tatil yapmak için illa aç olmak gerekmiyor ki. Fabrikatör görmüştüm. Çadırda yapıyordu tatilini.
@burak_varyant_1980 Girin kardeşim. Dışarıda işiniz ne gücünüz ne? Bir kısmımızın hayatı hep orada burada o davet bu davet, o ülke bu ülke gezmekle geçiyor zaten. Bu tipler o kadar fazla ki bizim toplumda bir insanla oturup yüz yüze iki kelam etmekten kaçınır ama orada burada turlarlar. Öyle öyle hayat da biter. Sonra ölüm gelir. Bir samimi, dostça sohbet bile göremeden gideceğiz belki birçokları ile. Hayat, bu mahiyetsiz tatillerden, karı kızdan ve otelcileri doyurmaktan ibaret değil. (Dipnot: Bir üsttekine.)
Geri Dön